"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
puhtam linnaruum Tallinna vanad jõulukuused taaskasutatakse roheliseks energiaks (0)
11. jaanuar 2022
Foto: Pirita LOV

Haabersti, Lasnamäe ja Kristiine linnaosad koostöös Utilitase ja SLG Energyga koguvad jaanuaris elanike vanu jõulukuuski, et neid taaskasutada ning toota kodudele rohelist soojust ja elektrit. 

Tallinna elanikud saavad jaanuaris tasuta ära anda oma vanu jõulukuuskesid, et neist uut väärtust luua.

„Utilitas kasutab kogu vanadest jõulukuuskedest saadud puiduhakke tõhusalt ära, kuna koostootmisjaamades on biomassi kasutamise efektiivsus väga kõrge, ületades näiteks tavalist puiduküttega ahju ligi kaks korda,“ ütles Utilitase turundus- ja kommunikatsioonijuht Olga Petrova.  

Linnaosad panevad südamele, et kuused peavad olema eheteta ja kuuskede kogumiskohtadesse ei tohi tuua muud prügi.  

Haabersti linnaosas saab jõulukuused viia 20. jaanuarini kogumiskohtadesse aadressidel Räime tänav 52, Järveotsa tee 15a, Astangu 68 taga, Õismäe tee 110a parkla nurgas, Õismäe tee 22a mänguväljaku servas, Mustjõe 40 plats ja Piibelehe tänaval asuva infotahvli juurde. 

Kristiines saab kuused viia jaanuari lõpuni kogumiskohtadesse aadressidel Kuldnoka tänav 12a, Tedre 81a, 77a, Kirsi 8a, Välja 8, Endla 49b, Vindi 18b sisehoov, Kotka 14a, Seebi 34, Alajaama 1 kõrval, Energia 6c, Maasika ja Vaarika nurk. 

Lasnamäel saab kuused viia jaanuari lõpuni kogumiskohtadesse aadressidel Majaka ja Lasnamäe tänava nurk, Pae 48a esine haljasala, Võru 16 juures haljasala, Vikerlase 13 taga haljasala, Katleri asumis Grossi poe ja kooli staadioni vaheline haljasala, Läänemere tee 8 esine haljasala, Läänemere tee 19 juures haljasala, Kivila 34 vastas haljasala, Mahtra 9 ees haljasala, Raadiku 4 ja 8 vaheline haljasala, Ümera Maxima ja Grossi poe vaheline haljasala, Kalevipoja 10 esine haljasala, Võidujooksu 8 haljasala ja Ussimäe 2a haljasala. 

Aktsioon aitab hoida linnaruumi puhtana, hoides ära kuuskede kogumist hoovidesse või prügikastide kõrvale. 

Jõulukuused kogub kokku ja neist teeb puiduhaket SLG Energy ning rohelist energiat toodab puiduhakkest Utilitas. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.