"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinn maksab kurikuulsale ärimehele tänava eest veerand miljonit (1)
13. jaanuar 2022
Kinnisvaraärimees Konstantin Ivanišvili Hargi tänaval Haaberstis. Foto: Scanpix

«Sisuliselt oli meil valida kahe variandi vahel. Kas hakata sundvaldust seadma või tänav ära osta. Selle konkreetse tänava puhul ei oleks lõppkokkuvõttes rahaliselt eriti suurt vahet ja linn otsustas ostmise kasuks,» ütles abilinnapea Andrei Novikov.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval osta kurikuulsa teedeärimehe Konstantin Ivanišviliga seotud firmadelt ligi veerand miljoni euroga ära Haaberstis asuva Hargi tänava, mis on kümnete perekondade ainus kodutee, kirjutab Postimees. 

Hargi tänav on juurdepääsuks 39 kinnistule, sealhulgas kahele korruselamule, 31 pereelamule, viiele hoonestamata kinnistule ja alajaamale. Otsuse peab veel kinnitama linnavolikogu.

Otsuse eelnõu järgi makstakse tänava praegustele omanikele kokku 237 600 eurot. Tänav kuulub ettevõtetele Ruslans OÜ ja Foreva Veod OÜ.

Ühe firma juhatuses on pankrotipesadest tänavate, torustike ja muude infrastruktuuri elementide kokkuostmise ja nende elanikele edasimüümisega kuulsaks saanud Ivanišvili. Teise firma juhatuse liikmete ega tegelike kasusaajate seast tema nime ei leia, küll aga on seal kontaktnumbriks märgitud tema telefoninumber. Müügisumma aluseks on 2020. aastal koostatud hindamisakt, mille järgi on kinnisasja väärtus 198 000 eurot, millele lisandub 39 600 eurot motivatsioonitasu.

Postimees on varem kirjutanud sellest, kuidas Ivanišvili Hargi tänava elanikelt tänava kasutamise eest raha nõudis ning takistas näiteks jäätmeveokite sõitu elamute juurde.

Ivanišvili sai tänava 2011. aastal pankrotipesast 10 000 euroga ja paigaldas tänava algusse liiklusmärgid, mis teatasid, et tegemist on eravaldusega, kuhu tohib sisse sõita vaid omaniku loal.

Mitukümmend perekonda lihtsalt ignoreerisid teeomaniku nõudmisi ja Ivanišvili ei püüdnudki neid takistada, kuid blokeeris oma autoga jäätmeveokite, kolimisautode ja ehitusmaterjale toonud veokite tee. Mõned elanikud pöördusid kohtusse, riigikohtu lahend aga kohustas kohalikku omavalitsust probleemile lahendust leidma.

«Sisuliselt oli meil valida kahe variandi vahel. Kas hakata sundvaldust seadma või tänav ära osta. Selle konkreetse tänava puhul ei oleks lõppkokkuvõttes rahaliselt eriti suurt vahet ja linn otsustas ostmise kasuks,» rääkis abilinnapea Andrei Novikov Postimehele.

Ta lisas, et nii Hargi tänava kui mitme teise objekti puhul on tegemist mineviku taagaga. Nimelt ei osatud varem ette näha, et keegi võib pankrotistunud kinnisvaraarendusi sel viisil raha teenimiseks kasutada. Praegu pannakse arendajale detailplaneeringuga kohustus kõigepealt välja ehitada ja linnale üle anda teed, torustikud, tänavavalgustus ja muud taristuelemendid. Varem ehitati majad kuidagimoodi valmis, müüdi maha ja jäeti elanikud lõpetamata infrastruktuuriga omapead.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ehitaja
13. jaan. 2022 20:32
https://www.ohtuleht.ee/828043/ka-esimene-maja-ei-pea-minema-vaenlasele