"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna Keskraamatukogus avati raamatukogude teema-aasta linnapea ettelugemisega (0)
13. jaanuar 2022
Linnapea Mihhail Kõlvart Keskraamatukogus. Foto: Aleksandr Guzhov

Tallinna Keskraamatukogus avasid raamatukogude aasta Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Kaarel Oja, lugedes ette katkendeid raamatutest, mis olid eelmisel aastal enim laenutatud Eestis. Ettelugemine oli osa suuremast üleriigilisest aktsioonist, millega kutsutakse kõiki üles raamatukogusid ja nendes leiduvat avastama, lugema ning teema-aasta tegemistest aktiivselt osa võtma.

Mihhail Kõlvart luges kohtumisel noortega ette katkendi Mudlumi teosest „Mitte ainult minu tädi Ellen“. Järgnenud vestluses rääkis linnapea muuhulgas oma lemmikraamatust, Mihhail Bulgakovi „Meistrist ja Margaritast”, ja kutsus kõiki raamatukogusid külastama.

„Selleks, et inimestel oleks ühine kultuuri- ja väärtusruum, tuleb lugeda raamatuid. Raamatukogu pakuvad suurepärast kirjanduse valikut ja e-raamatukogudest saab lugemist laenata ka kodust lahkumata,” ütles Kõlvart.

Abilinnapea Kaarel Oja lastele raamatut lugemas. Foto: Aleksandr Guzhov

Kaarel Oja luges meeleolukal kohtumisel Tallinna Reaalkooli 1. klassi õpilastega ette katkendi Piret Raua raamatust „Tobias ja teine B“.

Raamatukogude aastal tähistab Tallinna Keskraamatukogu paljusid nii raamatukogu enda kui kirjandusega laiemalt seotud tähtpäevasid, millest oodatakse kõiki huvilisi osa saama. Juba 31. jaanuaril saab 10-aastaseks e-raamatukogu ELLU, mis pakub lugemiseks laia valikut kaasaegseid eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest. 

ELLU sünnipäeva puhul toimub Tallinna Keskraamatukogu Facebookis põnev mäng, kus saab võita auhindu. Edasi jätkuvad nii raamatukogu juba tuntust kogunud programmid ja tegevused kui ka eraldi teema-aastale pühendatud ettevõtmised kuni aasta lõpuni ning programmist peaks enda jaoks midagi põnevat leidma igaüks. Sügisel tähistab Tallinna Keskraamatukogu ka oma 115. sünnipäeva.

Tallinna Keskraamatukogu tegemistel saab silma peal hoida, jälgides raamatukogu Facebooki või külastades veebilehte www.keskraamatukogu.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.