"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
vaata fotosid Salme Kultuurikeskuses taasavati kuuekümnendate stiilis Leelo kohvik (0)
14. jaanuar 2022

Salme kultuurikeskuses saab jälle nautida nimeka kultuurikohviku Leelo ajaloolist hõngu. Endise Jaan Tombi nimelise Kultuuripalee kohviku melu mäletavad veel ka toonased Nooroosooteatri näitlejad.

Vaata galeriid (70)

Neljapäeval, 13. jaanuaril taasavati Salme Kultuurikeskuses kuuekümnendate stiilis kohvik Leelo. Üritusel sai tutvuda kohviku-teemalise näitusega, toimus Tallinna Linnateatri näitlejate vestlusring ja Mari Jürjensi kontsert.

Leelo tort toodi sädelevate küünalde saatel sisse ja iga külaline sai suu seks. Mari Jürjensi kontsert andis kohviku avamisõhtule mõnusa tunde. Leelo oli kultuurikohvik, kus nii teatrirahvas kui Kultuuripalee külastajad said istuda, kohvi ja konjakit ning kunagi kuulsaid Moskva saiu nautida. Eile meenutasid mitmed Linnateatri näitlejad oma kokkupuuteid Leeloga.

Leelos peeti ka diskosid

“Ja kuidas tänaseks kadunud Jüri Aarma tormas sealt suure hooga ja ütles: Tere, Aime! Ütles seda nüüdseks kadunud Aime Lutsarile, kes oli minu näiteringi juhendaja. Ja loomulikult ma mäletan neid plekist tuhatoose, mis olid pooleldi vett täis ja kui sinna vastu läksid ja see ümber läks, siis oli pahandust palju,” meenutas Linnateatri näitleja Indrek Ojari.

Aga vanu aegu meenutas ka toonane diskor Raivo Raidam. Nimelt peeti Leelos ka diskosid.

“Siin toimusid tantsupeod, kuhu mina esimest korda jõudsin vist kümnendas klassis, 1974. Mängisid Andromeda, mängis isegi Ruja – võimalik, et need olid kontserdid. Leelo töötas siin all nagu niiöelda puhvetina,” jagas oma muljeid endine diskor Raivo Raidam, “Ta muutus tegelikult selliseks küllaltki ainulaadseks omas ajas diskoteegiks, kus ei olnud ainult tantsusaal, vaid kus oli niiöelda kohvik – oli võimalik võtta mittealkohoolseid jooke ja täiskasvanutel isegi alkohoolseid jooke.”

Kohvik uuendati kuuekümnendate stiilis, kuigi sisu on loomulikult teistsugune. Plaanid edasiseks on aga suuremad kui kunagi varem.

Leelosse tulevad niii kontserdid kui ka luuleõhtud

“Kogu see ehitusprotsess ja kontseptsioon ikkagi näeb ette selle, et siin toimuvad kontserdid, luuleõhtud ja palju muud. See on justkui selline Põhja-Tallinna Kalamaja kogukonnakohvik, kus inimestel on võimalik kultuuri tulla nautima,” selgitas Salme Kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov

“See taasaavamine tähendab juba uuele põlvkonnale nende Leelo kohvikut ja nende Leelo kohvikus ma arvan, on mõned asjad teistmoodi, aga mõned asjad täpselt nii nagu olid nende kas vanematel või vanavanematel,” sõnas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap

Vana Leelot meenutavad uuenenud kohvikus näitusenurgake ja kirjapandud mälestused.

Kohviku rekonstrueerimise maksumus on 800 000 eurot. Rekonstrueerimistööde töövõtjaks osutus riigihanke tulemusel OÜ Montreco, ehituprojekti on koostanud Infragate Eesti AS, arhitektuuriprojekti on loonud OÜ Arhitektuuribüroo Orub, sisekujundusprojekti aga OÜ Impro. Kohviku operaatoriks valiti enampakkumise tulemusel Jahh Catering.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.