"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
mure olukorra pärast on äärmiselt suur Omavalitsusjuhid ootavad Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis (3)
15. jaanuar 2022
Pealinn

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat tegutsemist. Lahendused peavad olema universaalsed, et inimesed ja ettevõtted saavad ruttu abi kätte. See, et pöördumisele on alla kirjutanud paarkümmend omavalitsusjuhti Eestimaa eri paigust, näitab, et mure olukorra pärast on äärmiselt suur,” lausub omavalitsuskogu esimees Anneli Ott.

Lugupeetud Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas

Pöördume Eestimaa omavalitsusjuhtidena Teie poole murega seoses järsult suurenenud energiahindadega. Energiahindade šokk on tabanud Eesti inimesi, ettevõtteid ja omavalitsusi suuresti ootamatult ning olukord on keerukas kõigile osapooltele. Energia hinnatõus on jõudnud ka toiduainete hindadesse ning peegeldub järjest rohkem vastu tarbekaupade ja teenuste hinnasiltidelt. Elukallidus kasvab hüppeliselt.

Kindlasti on senised Vabariigi Valitsuse meetmed elektrihinna tõusu leevendamiseks olnud vajalikud ning abiks paljudele Eesti inimestele. Samas on selge, et energiahindade kiire kasv talveperioodil tekitab jätkuvalt raskusi nii era- kui äritarbijate hulgas.

Seni otsustatud meetmete pakett ei taga Eesti inimestele piisavat abi ning jätkuvalt on ohus Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime. Omavalitsusjuhtidena palume leida tänaste meetmete kõrvale uusi lahendusi, mis aitaksid täiendavalt leevendada energia hinna kallinemise tõttu tekkivaid raskusi. Oluline on jõuda meetmetega iga Eesti inimeseni ning tagada tuleb, et meetmed oleksid energiakriisi leevendamiseks piisavalt mõjusad. Vastavad otsused peavad sündima esimesel võimalusel.

Loodame Teie toetusele ja valitsuse kiirele reageerimisele selle väga tõsise kriisi lahendamisel.

Lugupidamisega,

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, Haapsalu linnapea Urmas Sukles, Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik, Maardu linnapea Vladimir Arhipov, Rakvere linnapea Triin Varek, Viru-Nigula vallavolikogu esimees Riho Kutsar, Põhja-Sakala vallavolikogu esimees Priit Toobal, Mulgi vallavanem Imre Jugomäe, Vinni vallavanem Rauno Võrno, Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg, Loksa linnapea Värner Lootsmann, Jõgeva vallavanem Angela Saksing, Rõuge vallavanem Britt Vahter, Võru linnapea Anti Allas, Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev, Kohtla-Järve linnapea Toomas Nael, Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Tiit Lillemets, Järva vallavanem Toomas Tammik, Lüganuse vallavolikogu esimees Dmitri Dmitrijev.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

müügimees
16. jaan. 2022 13:10
Meile räägitakse, et elektrimüügis valitseb turumajandus. Tegelikkuses mingit turumajandust selles segmendis ei ole, kuna riikide vahel pole piisavalt ühendusi, et elekter jõuaks vajalikus mahus ühest riigist teise. Teiseks pannakse elektribörsil hind lukku viimasena müüma pääsenud müüja hinna pealt. Ehk kui näiteks mingi tunni vajadus on 100 MW ja pakkumised tulevad nii, et tuulemehed küsivad 15 eurot MW eest ja pakuvad 50MW, päiksemehed küsivad 30 eurot MW eest ja pakuvad 40MW ning lõpuks gaasimees küsib 500 eurot MW eest ja pakub 10MW, siis pakutud 100MW hinnaks kujunebki 500 eurot, kusjuures 500 eurot saavad ka nii tuule- kui päikesemehed! Eriti ebanormaalseks teeb asja see, et valitsus saaks olukorda kiiresti paranda kui Eesti lahkuks elektribörsilt ja CO2 kvoodikabandusest. Elektri hind oleks siis stabiilselt 30-50 eurot MW. Ja kõige kurioossem asja juures on, et keskkonna jaoks pole üldse vahet, kas Eesti osaleb selles nn “rohesüsteemis” või mitte, sest mõlemal juhul töötavad meie põlevkivijaamad täispööretel!” https://uueduudised.ee/majandus/argo-luude-bors-rohepoore-ja-mitmed-teised-utoopilised-asjad-lihtsalt-ei-sobi-kokku/
Frei
17. jaan. 2022 01:21
Tegemist pole turumajanduse ega börsiga vaid energia oksjoniga! Eriti huvitab vastus küsimusele - kuhu kulgevad nüüd üleöö tekitatud hüperkasumid!?
edu pant
15. jaan. 2022 11:44
Laari valitsuse ajal kehtis põhimõte, et Eestis peavad hinnad olema maailma tasemel aga palgad kohalikul tasemel.