"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Haiglaravil on 264 nakatunut ja suri kuus koroonahaiget (0)
15. jaanuar 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Laupäevahommikuse seisuga on haiglas 264 koroonapatsienti, lisaks suri ööpäeva jooksul kuus patsienti.

Haiglaravil olijaist 193 põeb koroonat raskeloomuliselt, nendest omakorda 153 ehk 79,3 protsenti on vaktsineerimata ja 40 ehk 20,7 protsenti on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga. Ööpäeva jooksul avati haiglates 34 uut haigusjuhtu.

Suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest viis olid vaktsineerimata: 58-aastane mees, 63-aastane naine, 68- ja 85-aastane mees, 91-aastane naine ning 93-aastane mees.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 9526 testitulemust, millest 2220 osutus positiivseks. Viimase seitsme päeva jooksul on 100 000 täielikult vaktsineeritud elaniku kohta nakatunud ümmarguselt 127 vaktsineeritud inimest ja 161 vaktsineerimata inimest päevas.

Ööpäeva jooksul manustati 6480 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 674. Laupäevahommikuse seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 339 878 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 61,9 protsenti.

Koroonatestiga saab nüüd ka gripi ja RS-viiruse tulemuse

Alates 17. jaanuarist saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks koroonaviirusele ka A- või B-gripi ning RS-viiruse tulemuse. Analüüsid teostatakse ühest proovimaterjalist korraga, proovivõtt ja proovi andmise võimalused jäävad samaks.

Analüüside tulemused saab samaaegselt, keskmiselt 24 tunni jooksul pärast proovi andmist. Digilugu.ee keskkonda kuvatakse nüüdsest kolm tulemust: lisaks koroonaviirusele ka A- või B-gripi ning RS-viiruse tulemus.

„Gripilaadsetesse haigustesse haigestumus on kasvanud,“ ütles Terviseameti gripikeskuse spetsialist Olga Sadikova. Ta lisas, et respiratoorsed viirused põhjustavad sarnase sümptomaatikaga hingamisteede infektsioone ning seetõttu on epidemioloogilisest olukorrast ülevaate saamiseks mõistlik nende viiruste esinemist tuvastada samaaegselt. Gripi puhul on oluline viiruse varajane tuvastamine, mis annab arstile võimaluse määrata vajadusel patsiendile viirusevastane ravi. See omakorda vähendab gripist tingitud tüsistusi.

Analüüsiks saab anda nii ninaneelukaabet kui ka kurguloputusvedelikku. Viimase puhul on oluline olla vähemalt üks tund söömata ja joomata.

Juhul kui SARS-CoV-2 analüüsi tulemus on positiivne, teavitab lisaks Terviseametile ka avaliku testimise kõnekeskuse kõnerobot inimest telefoni teel. Gripi ning RS-viiruse (lühend RSV) tulemusi saab vaadata digilugu.ee keskkonnast.

Reisieelselt jm põhjusel on inimesel SYNLAB-i tasulistes koroonatestimise punktides võimalik valida, kas soovitakse tavapäraselt SARS-CoV-2 määramist või nn PCR kolmikpaketti nimetusega Koroona-, gripi ning RS-viiruse määramine.

Rohkem infot: https://koroonatestimine.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.