"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
tallinna uudised 14.01 Pered saavad nüüd oma lapsesaamise unistust kergemini täita, Tallinn ostab Haabersti eraomanikult tänava, olümpiavõtjad Šmigun ja Kanter õpetasid lapsi suusatama (1)
15. jaanuar 2022

Maaomandi küsimus on tekitanud paljudele linlastele peavalu, sest ikka ja jälle leidub inimesi, kes teiste arvelt elada soovivad. Nii oli see ka Tallinnas Hargi tänaval, kus tänava omanik takistas aastaid selle ääres elavatel elanikel tee kasutamist. Tallinn otsustas elanikud raskustest päästa ja kümnete linlaste kodutee ära osta.

Tallinna linnavalitsus otsustas anda Haabersti linnaosas asuva Hargi tänava omanikule Konstantin Ivanišvilile 237 600 eurot tänava eest, mille too ostis kümmekond aastat tagasi pankrotipesast 10 000 euroga.

“Hargi tänav on umbtänav, kuhu pääseb ainult Pikaliiva tänavalt,“ rääkis Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov. „Kui Ivanišvili tänava 2011. aastal omandas, paigaldas ta selle otsa liiklusmärgid, mis andsid teada, et tegemist on eravaldusega, kuhu tohib sisse sõita vaid omaniku loal.”

Ka taksod ei pääsenud lubatud aadressidele sisse. “Nad keeldusid sisse sõitmast, sest omanik oli keelumärgi ette pannud!” rääkis Siret, kes aeg-ajalt taksoteenust vajab.

Probleem tekkis ehitustranspordi, kolimisautode ja prügiveoga. Ivanišvili teatas piirkonda teenindanud jäätmekäitlejale, et prügiauto võib tänavale sõita vaid siis, kui elanike prügi tasuta ära veetakse.

Hargi tänav on juurdepääsuks 39 kinnistule, sealhulgas kahele korruselamule, 31 pereelamule, viiele hoonestamata kinnistule ja alajaamale.

„Sisuliselt oli meil valida kahe variandi vahel. Kas hakata sundvaldust seadma või tänav ära osta. Selle konkreetse tänava puhul ei oleks lõppkokkuvõttes rahaliselt eriti suurt vahet ja linn otsustas ostmise kasuks,“ rääkis abilinnapea Andrei Novikov Postimehele.

Ta lisas, et nii Hargi tänava kui mitme teise objekti puhul on tegemist mineviku taagaga. Nimelt ei osatud varem ette näha, et keegi võib pankrotistunud kinnisvaraarendusi sel viisil raha teenimiseks kasutada. Praegu pannakse arendajale detailplaneeringuga kohustus kõigepealt välja ehitada ja linnale üle anda teed, torustikud, tänavavalgustus ja muud taristuelemendid. Varem ehitati majad kuidagimoodi valmis, müüdi maha ja jäeti elanikud lõpetamata infrastruktuuriga omapead.

Otsuse peab veel kinnitama linnavolikogu.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

arvaja
15. jaan. 2022 18:56
Linnavolikogu peaks otsustama sundvalduse kasuks. h ttps://www.just.ee/sites/www.just.ee/files/analyys_juurdepaas_kinnistutele.pdf h ttps://www.rmp.ee/ettevotlus/kasulikteada/sundvalduse-seadmine-2018-08-07