"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
100 tasuta suusatundi Olümpiavõtjad Šmigun ja Kanter õpetasid lapsi suusatama (0)
17. jaanuar 2022

Väikesed suusasõbrad said uut tehnikat õppida olümpiavõitjate Kristina Šmigun-Vähi ning Gerd Kanteri käe all. Kuna rada oli sula tõttu üsna jäine olid esimesed tõuked paljudele keerulised. “Eks läheb üle kivide ja kändude,“ sõnas kettaheitja, olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter. „Rada on libe,  aga tõusust ülestuleku ajal tahetakse jäljest otse üles minna, kuid seal on vaja rahulikumat tempot ja teist tehnikat.”

Vaata galeriid (69)

Eesti suusaliit tähistab oma 100. juubelit. Selle raames on liit otsustanud ära kasutada lumerikast talve ning populariseerida suusasporti andes nädala jooksul üle Eesti 100 suusatundi. Täna jõudsid suusatreenerid ringiga Tallinnasse.

“Suusasport on füüsiliselt väga raske spordiala,” sõnas murdmaasuusatamise kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi. “Siin on suurt tahet ja järjepidevust vaja. Esimene samm ongi hea maitse suhu saamine.”

Suusarõõmu ei rikkunud aga ei libe rada ega alguse raskused. Kokku oli tulnud pea 20 last- mõni esimest korda, mõni aga juba vana kala. Kuigi esimestel minutitel toimus korralik kaos, said väiksed tulevikulootused üsna pea olulised trikid selgeks ning püsisid ilusti suusarajas.

“Kui ma saan suureks, siis ma tahan tegelikult minna laskesuusatama,” lausus aga Mariin, kes suusakarjääri juba ette näeb.

“Ma pole varem suusatanud,” ütles väike suusahuviline Sofia. ” Mul küll olid suusad, aga meil polnud kunagi aega, et suusatama minna.”

“Kui on talv, siis käin koguaeg suusatamas,” lausus trenni tulnud Karoliina. ” Ma tahan õppida  korralikult sõitma, et siia ema ja isaga koos tulla.”

“Ma lähen suusatrenni see talv,” ütles entusiastlik sõitja Pärtel.

Laste suusaoskust ja huvi mõjutavad ka ilmastikuolud. Lumeta talvedel suusatada ei saa ning ka jääs raja peal on raske positiivset meeleolu hoida. Kui pingutus on liiga suur, tekib lastel soov loobuda, seetõttu oli treenerite peamiseks ülesandeks laste toetamine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.