"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Omikron – kas koroonaviiruse lõpu algus? (0)
17. jaanuar 2022
Foto: Scanpix

Tervisemeti hinnangul on praeguseks omikronist saanud valdav tüvi: enam kui 70% kõigist nakatumisjuhtudest. Tallinna linnaosadest paistab 100 000 elaniku kohta suurima nakatunute arvuga silma Pirita. Mis saab edasi, selles on asjatundjad eri meelt. Kardetakse ühelt poolt nakatumiste järsku tõusu ja haiglate järjekordset ummistumist.

Teisalt näitab olukord näiteks Ühendriikides või Ühendkuningriigis, et teatud nivoolt alates nakatumised vähenevad. Seda põhjendatakse teiste riikide meedias nähtusega, et nakatunud on juba kõik, kes teoreetiliselt võivad nakatuda, ehk siis ülejäänud osal elanikest on kas süstimisest, varasemast põdemisest või kõige selle kombinatsioonist n-ö kaitse peal. Rääkimata, et teatud osa näiteks kaitsesüstitutest põevad omikroni ilmselt läbi ise seda tajumata ja ei oska ka testima minna.

Reedel aga vahendas Delfi Tallinna tehnikaülikoolis valminud nakkavusuuringut. Selleski järeldati, et omikron on varasematest tüvedest tõepoolest kuni viis korda vähem eluohtlik. Ometigi ei maksa selle üle liiga kiiresti liiga palju rõõmustada, sest omikron seevastu nakkab rohkem ja põhjustab mitu korda suuremat haigestunute arvu. Võimalik siiski, et taoline pigem nõrk tüvi näitab viiruse elujõu lõpu algust. Ehk ongi päris viimased tüved, mis alles moodustuvad, sellised, mida inimesed vaevalt tajuvad ja haiglaravi peaaegu ei vaja?

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.