“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
PÄÄSTJA: Valesti pargitud autod ei lase meid põlevatele majadele ligi (0)
17. jaanuar 2022
Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo nõunik Ants Aguraiuja. Foto: Scanpix

“On juhtumeid, kus päästeauto on tulnud jätta valesti pargitud autode tõttu kortermajast sadu meetreid eemale, et sealt tulekahju kustutamiseks hargnema hakata. Lisaaeg aga tähendab majaelanikele suuremaid kahjusid,” nentis Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo nõunik Ants Aguraiuja. Risti-rästi umbe pargitud majade hoovid ning võitlus parkimiskohtade pärast kaubanduskeskuste juures. Pealinn küsis, kui palju valesti parkijad linlaste igapäevaelu häirivad.

“Päästetehnika vajab juurdepääsul tee laiuseks vähemalt kolm ja pool meetrit. Suurema kui kolmekorruselise hoone juurde peaks pääsema ka redelautoga, mis nõuab oma käppade laialipanemiseks veelgi suuremat ala. Paljudes hoonetes on vaid üks evakuatsiooni trepikoda, ja kui sellele ligi ei pääse, lubab redelauto hädaväljapääsuks kasutada korteri rõdu või aknaid. Lund lükates peaks samuti jälgima, et kokku kuhjatud lumekuhjad väljapääsuteed avatuks jätavad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.