“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VIDEO Tallinn pikendab tasuta kiirtestimise teenust (0)
17. jaanuar 2022

Vabaduse väljaku ja Lindakivi kultuurikeskuse koroonaennetuspunktides jätkub tasuta kiirtestimine ka pärast 16. jaanuari, ühtlasi saab jätkuvalt ka neljas koroonaennetuspunktis eelregistreerimata vaktsineerida.

„Kiirtestimine on tõhus vahend enda nakkusohutuse kontrollimiseks. See täiendav ennetusmeede aitab vähendada riske näiteks enne kohtumisi eakate või kõrgendatud terviseriskiga inimestega, mis on eriti aktuaalne tänaste murettekitavate koroonanumbrite valguses,“ ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. „Arvestades kõrget haigestumise näitajat ning suurt vajadust teenuse järele Tallinn on otsustanud kiirtestimist pikendada. Kiirtestimine jätkub senikaua, kuni püsib vajadus teenuse järele.“ 

Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis pakutakse tasuta kiirtestimise teenust alates 26. detsembrist ning aasta algusest on seda võimalust kasutanud 688 inimest. Lindakivi kultuurikeskuse nõustamis- ja vaktsineerimispunktis (J. Koorti 22) algas kiirtestimine 8. jaanuaril ning tänaseks on kohapeal tehtud 392 antigeeni kiirtesti.

Lindakivi kultuurikeskuses toimub kiirtestimine vaktsineerimispunkti lahtiolekuaegadel ehk tööpäeviti kl 12-19 ja nädalavahetusel kl 10-17. Kiirtestimiseks mõeldud ala on eraldatud vaheseinaga Lindakivi suurest fuajeest. Alates 17. jaanuarist on sissepääs kiirtestimisele kultuurikeskuse tagumisest uksest. Positiivse kiirtesti tulemuse korral inimesel soovitatakse pöörduda perearsti nõuandeliinile 1220, et saada saatekirja PCR-testile.

Tasuta kiirtestimine jätkub ka Vabaduse väljaku testimispunktis, mis on avatud iga päev kell 9–21. Positiivse testitulemuse korral tehakse tasuta PCR-test, aga see on saatekirja alusel ning aja broneerimisel. Protsess on selline, et kui inimene saab positiivse kiirtesti tulemuse, palub õde tal kohe helistada oma perearstile või töövälisel ajal 1220 saatekirja saamiseks.

Kontrollitud enesetestimine viiakse läbi tervishoiutöötaja juhendamisel, eelregistreemine ei ole vajalik. Teenust osutab Eldred OÜ. Testi tulemus selgub 15 minuti jooksul kohapeal. Kiirtestimise alusel ei väljastata sertifikaati ega kirjalikku tõendit ning selle testi tulemus ei kajastu digiloos.

Kiirtestimist ühe viiruse levikut piirava ennetusmeetmena soovitab ka Sotsiaalministeeriumi ja Terviseameti poolt koostatud SARS-CoV-2 testimisstrateegia.

Nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Haabersti Rimis (Haabersti 1), Kristiine keskuses (Endla 45), Lindakivi kultuurikeskuses (J. Koorti 22) on argipäevadel avatud kell 12–19 ja nädalavahetustel kell 10–17. Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt on avatud iga päev kell 9–21.

Lisainfo vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.