"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Kallas teeb kolmapäeval poliitilise avalduse julgeolekuolukorrast (0)
18. jaanuar 2022
Peaminister Kaja Kallas. Foto: Mats Õun

Peaminister Kaja Kallas teeb kolmapäeval kell 14 riigikogu istungil Euroopa ja Eesti julgeoleku olukorda puudutava poliitilise avalduse.

“Teen seal ka konkreetsed ettepanekud Eesti julgeoleku tugevdamiseks,” märkis peaminister Kallas.

Teisipäevasel valitsuskabineti nõupidamisel said valitsusliikmed ülevaate pingelisest julgeolekuolukorrast Euroopas ning arutasid, mida teha Eesti julgeoleku tugevdamiseks.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on julgeolekuolukord Euroopas erakordselt ohtlik, sest sõjaline surve ja Venemaa ähvardused kinnitavad, et Venemaa sooviks on kehtestada Euroopas uus julgeolekuarhitektuur.

“Peame olema valmis Venemaa agressiooni laienemiseks Ukrainas. Järsult halvenenud julgeolekukeskkond meie ümber tingib vajaduse targalt ja otsustavalt tegutseda ka Eesti julgeoleku kindlustamisel,” rõhutas Kallas.

Peaministri sõnul on valitsuse liikmed korduvalt julgeolekuteemadel pidanud aru nii kabineti kui valitsuse julgeolekukomisjoni kohtumistel.

“Oluline on jätkata NATO kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisega meie regioonis. Samuti tuleb meil endil NATO piiririigina rohkem oma julgeolekusse panustada,” ütles Kallas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.