"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Karilaid: Reformierakonna abiplaan pole piisavalt ambitsioonikas (0)
18. jaanuar 2022
Jaanus Karilaid. Foto: Scanpix

Keskerakonna aseesimees ja Riigikogu liige Jaanus Karilaid märkis teisipäeval riigikogu kõnetoolist, et Keskerakonna võimuliidu partneri Reformierakonna abiplaan energiakriisi leevendamiseks pole piisavalt ambitsioonikas. 

Karilaid märkis esmalt, et kindlasti tuleb ka pikaajaliste lahenduste osas täpsust ja kiirust tõsta, kuid praegu on esmatähtis pöörata tähelepanu lühiajaliste abimeetmete võimalikult tõhusale rakendamisele, vahendab BNS.

“Meie vaidluse kese on uutes lühiajalistes abimeetmetes. Siin ei saa tasa ja targu ning aeglaselt liikuda,” rõhutas Karilaid, märkides, et ka president on kinnitanud, et valitsus peab valitsema kogu aeg ning abi peab jõudma võimalikult kiiresti kõigi abivajajateni. 

Karilaiu sõnul vajab toimetulekukriis suuremat riiklikku abipaketti. “Keskerakond pakub välja, et kompenseerime juriidilistele isikutele võrgutasu täiel määral, kompenseerime kõigile gaasitarbijatele 50 protsenti arvest ning ja hüvitame kodutarbijatele elektriarve 50 protsenti ulatuses,” ütles Karilaid. 

Tema sõnul ollakse vaidlemisega liiga palju aega kaotanud. “Mikroabi andes elanike pahameel aina süveneb,” ütles Karilaid, märkides, et Reformierakonna välja pakutud abimeetmed on väheambitsioonikad. “Kriis ei saa lükata inimesi pikaajalisse võlaringi,” lisas Karilaid. 

Valitsus peab välja tulema lahendustega kohe, rõhutas Karilaid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.