"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Riigikogu tegi avalduse Ukraina territoriaalse terviklikkuse toetuseks (0)
18. jaanuar 2022
Foto: Pixabay

Riigikogu võttis teisipäevasel istungil vastu 28 riigikogu liikme esitatud avalduse Ukraina territoriaalse terviklikkuse toetuseks, milles kutsutakse kõiki riike üles tingimusteta toetama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.

Avalduse vastuvõtmise poolt hääletas 67 riigikogu liiget.

Avalduse tekst:

“2014. aastal langes Ukraina provotseerimata agressiooni ohvriks ning selle tagajärjed ei ole siiamaani likvideeritud ja julgeolekuohud Euroopas on kiiresti eskaleerumas.

Riigikogu mõistab resoluutselt hukka Venemaa Föderatsiooni poolt Ukraina vastu suunatud agressiooni. Riigikogu kordab üle 2014. aasta ja 2018. aasta seisukoha, millega mõistab hukka Venemaa Föderatsiooni Ukraina-vastase agressiivse tegevuse ja Krimmi annekteerimise.

Riigikogu kutsub kõiki riike üles tingimusteta toetama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.

Riigikogu rõhutab, et mitte ühelgi riigil väljaspool Euroopa Liitu või Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO) ei ole nende ühenduste laienemise osas vetoõigust. Ukraina liikmelisus rahvusvahelistes organisatsioonides on Ukraina ja nende organisatsioonide otsus ning kolmandatel osapooltel puudub selles küsimuses sõnaõigus.

Riigikogu on seisukohal, et mitte ühtki Ukraina suveräänsust puudutavat otsust ei ole võimalik langetada tagaselja. Mõjusfääride poliitika on Euroopas läbi ja Riigikogu mõistab hukka igasugused katsed taastada Euroopas mõjusfäärid.

Riigikogu on veendunud, et Euroopas rahu tagamise üks eeldusi on Venemaa Föderatsiooni poolt Ukraina vastu suunatud agressiooni lõpetamine.”

Riigikogu avalduse “Ukraina territoriaalse terviklikkuse toetuseks” esitasid riigikogu liikmed Helir-Valdor Seeder, Heiki Hepner, Priit Sibul, Mihhail Lotman, Urmas Reinsalu, Paul Puustusmaa, Ruuben Kaalep, Leo Kunnas, Urmas Reitelmann, Henn Põlluaas, Rene Kokk, Siim Pohlak, Anti Poolamets, Jaak Valge, Martin Helme, Alar Laneman, Merry Aart, Sven Sester, Tarmo Kruusimäe, Raivo Tamm, Riina Sikkut, Heljo Pikhof, Andres Metsoja, Üllar Saaremäe, Riho Breivel, Indrek Saar, Uno Kaskpeit ja Jaak Juske.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.