"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Energiakulude hüvitamine Linlane Joonas: minul on kommunaalarved tõusnud kõvasti, maksan neid praegu säästudest (0)
19. jaanuar 2022

Alates eilsest on Tallinn võtnud vastu taotlusi energiakulude hüvitamiseks – tänaseks õhtuks on neid kogunenud rohkem kui 4000 leibkonnalt. Et toetuskord on tavaelaniku jaoks pigem keeruline ja järjekorrad koha peal taotluse esitamiseks pikad on linnaosavalitsuste hooned viimastel päevadel olnud rahvarohked.

“Mina tulin konsultatsiooni saama,“ ütles Silvi. „Ei teagi, kas saan on üldse taotlust või mitte. See kuu oli minu arve 154 eurot sentidega.”

“Veebruaris pean ma kindlasti toetust saama. Küte ja elekter on kallimaks läinud. Muidu ma ei tule lihtsalt toime, ma ei tea, mis saab,” kurtis Astrid.

Hüvitisega seonduvate küsimuste korral nõustavad linnaosavalitsused elanikke nii telefonitsi kui ka kohapeal. Mustamäel on avatud lausa elava järjekorraga nõustamispunkt.

“Kui arvetega on korras ja blanketi saab siin nõustamispunktis täidetud, siis võib need siia jätta ja ei peagi enam eraldi tagasi tulema. Juhul, kui tekib mingeid küsitlusi, siis helistatakse tagasi, aga muidu on taotleja poolt kõik tehtud ja raha laekub kontole,” rääkis Mustamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Ly Rüüs.

Peaminister Kaja Kallas ütles aga eile, et Tallinn saadab abi osas inimestele halbu signaale ning viivitab taotluste vastu võtmisega. Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on linnal olnud viimased kuud keeruline valmistuda ette riigipoolse pidevalt muutuva info keskel.   “Viimased juhtnöörid tulid riigilt alles jaanuaris, et saaksime hakata inimesi koolitada,” lisas Beškina.

Abilinnapea lausus, et elanike suhtes oleks õiglasem ja arusaadavam, kui toetust saaks igaüks, kel arve tõusnud, sõltumata tema sissetulekust.

“Võib-olla kahekesi elatakse keskmise palgaga ja elektriarve tuli 1000 eurot,“ lausus ta. „Näiteks mõni üksikema peab rabama mitmel töökohal, et enam-vähem väärikalt ära elada ja nüüd kommunaalarved söövad selle kõik ära.”

“Minul on kommunaalarved tõusnud kõvasti, üle mitmesaja euro pean maksma ja toetust ma ei saa. Maksan neid praegu säästudest. Ainus, mis mind praegu lohutab, on see, et kõigil läheb praegu kehvasti, mitte ainult minul,” rääkis linlane Joonas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.