"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Positiivsete koroonatestide hulk ennetuspunktides on kordades kasvanud (0)
19. jaanuar 2022
Foto: Ilja Matusihis

“Täna laekus Tallinnasse 1223 positiivset testi, mis on järjekordne rekord ja nakatumiste osas on selge kasvutendents. Seepärast jätkavad neli  Tallinna koroonaennetuspunkti oma tööd 7 päeval nädalas,” ütles abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on koroonaennetuspunktides sel aastal alates jaanuari algusest tehtud juba peaaegu 10000 kaitsesüsti.

Selleks, et koroonaennetuspunkti minna, ei ole tarvis eelnevalt registreerida. Kohapeal saab vaktsineerimisteemalist nõu ja soovi korral ennast vaktsineerida. Nii Vabaduse väljakul kui Lindakivi keskuses pakutakse ka tasuta kiirtestimise võimalust.

“Kiirtest ei ole ametlik diagnoos, see ei lähe digilukku, aga inimesel indikatsioon selle kohta, kas ta on terve või haige. Kui ta on tõesti koroonapositiivne ja seda kinnitab kiirtest, siis suunatakse ta PCR testile ja see läheb juba digilukku. Ka seda on võimalik tehanii Vabaduse väljakul kui ka Lindkivis,” kinnitas abilinnapea.

Tänaseks on testimisvõimalust kasutatud 1692 korda ja kui enne aastavahetuse perioodi oli positiivse positiivsete osakaal tagasihoidlikum – viis protsenti – siis viimastel nädalavahetustel on positiivsete testide osakaal Beškina sõnul olnud juba 20 ja ühel päeval isegi 30 protsenti. Keskmiselt tehakse umbes 60 kiirtesti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.