"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Esitatud on üle 5000 taotluse Tallinn hakkab täna energiahindade toetusi välja maksma (0)
19. jaanuar 2022
Tallinna abilinnapea Betina Beškina. Foto: Albert Truuväärt

Energiahinna hüvitise taotlusi on Tallinnas esitatud üle 5000, elektroonselt oli kolmapäeva hommikuse seisuga laekunud 5033 ja linnaosade sotsiaalhoolekande osakondades on esitatud 299 avaldust.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul on taotluste vastuvõtmine möödunud seni sujuvalt. „Siinkohal tänan kõiki linlasi mõistva ja hooliva suhtumise eest,” ütles ta. “Seni on valdav osa avaldusi laekunud veebikeskkonna kaudu ja jätkuvalt palume praegusel koroona ajal inimestel eelistada elektroonilist iseteenindust.”

Beškina sõnul võimaldab see taotluse esitada väiksema ajakuluga ja aitab ennetada koroonaviiruse levikut. “Nii võiksid digipädevad inimesed ulatada abikäe elektroonilise taotluse esitamisel ka oma eakatele lähedaste, et säästa neid viirusepuhangu eest,“ lausus ta.

Beškina tänas kõiki kolleege, kes on panustanud viimastel kuudel energiatoetuse rakendamise ettevalmistusse – taotluskeskkonna arendamisele, värbamisele ja koolitamisele.

“Suurima omavalitsusena oleme energiatoetuste vastuvõtmiseks ja töötlemiseks värvanud juurde 13 inimest linnaosadesse ja kaks infoliinile, täiendavalt võtame veel juurde 15 inimest,” lausus ta. “Seega oleme ainuüksi energiatoetuse meetme rakendamiseks võtnud täiendavalt tööle sama palju inimesi, kui meil oli seni Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametis inimesi tööl.“

Esimesed väljamaksed neljapäeval

Linnaosades on vastuvõtule eelregistreerunud tänase seisuga ühtekokku 2059 inimest. Taotluste vastuvõtmisega tegeletakse jooksvalt ka nende kontrollimise ja otsuste tegemisega ning esimesi energiatoetuse väljamakseid hakkab linn tegema homme, 20. jaanuaril.

Energiatoetuse taotlus on soovitav esitada iseteeninduse taotlen.tallinn.ee kaudu, elektroonilise taotlemise juures on esitatud ka suures mahus abistavat ja selgitavat materjali, mida paberist taotlusvormile ei ole võimalik lisada, kuid mis teevad elektroonilise taotluse esitamise lihtsamaks. Taotluse esitamiseks kohapeal on aga tungiv soovitus eelregistreerida telefoni teel oma rahvastikuregistri järgses linnaosa sotsiaalhoolekande osakonnas, seeläbi saavad linnaosad tagada inimeste hajutamise ning hoida linlaste ja ka töötajate tervist.

Energiatoetuse infotoe telefonilt 600 6300 saavad energiatoetuse kohta nõu küsida nii linlased kui ka korteriühistud. Energiatoetuse telefon on avatud esmaspäeviti kell 8.15–17.45, teisipäevast neljapäevani kell 8.15–16.45 ja reedeti kell 8.15–15.45.

Toetust saab mullu septembrist tänavu 31. märtsini tehtud kulutuste kompenseerimiseks

Energiahüvitise eesmärk on toetada väikse ja keskmise sissetulekuga leibkondi kallinenud energiakulude tasumisel, et hinnatõusu mõju leevendada. Toetust saab taotleda möödunud aasta septembrist kuni tänavu 31. märtsini tehtud ja tehtavate kulutuste osaliseks kompenseerimiseks. Septembri energiakulude hüvitamiseks tuleb taotlus esitada hiljemalt veebruaris. Märtsis saab taotleda hüvitist kulude katmiseks, mis on tehtud oktoobrist alates.

Toetust hakkab maksma selle linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond, kelle territooriumil inimene rahvastikuregistri andmetel elab. Toetust saab taotleda maksimaalselt viie kuu eest korraga. Toetust makstakse inimestele või peredele, kelle keskmine netosissetulek jääb alla 2021. aasta mediaanpalga. See on 2022. aastal üksi elaval inimesel 1126 eurot, kahest täiskasvanust koosneval leibkonnal 1689 eurot ning kahe täiskasvanu ja kahe alla 14-aastase lapsega perel 2365 eurot.

Kas ja kui palju tema pere toetust võiks saada, saab igaüks kontrollida kalkulaatori abil rahandusministeeriumi koduleheküljel, kus on kättesaadavad ka vastused kõige tihedamini esitatud küsimustele: rahandusministeerium.ee/et/energiakulude-huvitamine 

Lähemalt leiab infot https://www.tallinn.ee/Energiatoetus  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.