"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna tehnikakõrgkool avab Mõdrikul heaolutehnoloogiate labori (0)
20. jaanuar 2022
Foto: Scanpix

Tallinna tehnikakõrgkool avab täna Mõdrikul Eesti esimese sotsiaaltöö ja heaolutehnoloogiate labori.

Tallinna tehnikakõrgkooli sotsiaaltöö õppekava juhi Helen Kooli sõnul on laboris kõige nüüdisaegsemad eakate heaolu toetavad tehnoloogilised võimalused ja innovaatilised tehnoloogiad töö paremaks korraldamiseks sotsiaalvaldkonnas, vahendab BNS.

“Massaažitool, valgusteraapia, vibroakustika, unerobot ja sotsiaalsete suhete edendamiseks mõeldud robot Pepper, kes mängib, vestleb ja õpetab võimlema,” loetles Kool raviviise ja vahendeid, millega on võimalik toetada eakate füüsilist ja vaimset tervist ning ennetada haigusi.

Kool rääkis, et tänapäeva maailmas on aina enam oluline ka vaimse tervise toetamine ja häirete ennetamine – nii eakate kui ka teiste puhul. “Laborisse koondatud tehnoloogiate abil on selleks ka uued võimalused,” märkis Kool.

Laboris on samuti mitmekülgne valik hoolekandes kasutusel olevatest anduritest, mis on mõeldud eakate jälgimiseks ja nende turvalisuse tagamiseks.

Juba praegu korraldatakse uuringuid ja täienduskoolitusi nutiseadmete ja abivahendite kasutamiseks ja kombineerimiseks ning simulatsiooni- ja virtuaalreaalsuse lahenduste kasutamiseks hoolekandes.

Labor on õppetööks avatud kõigile sotsiaaltöötajatele ja üliõpilastele ning kohalikele ettevõtetele, kes soovivad toetada töötajate vaimset ja füüsilist tervist. “Järjest pikaealisemas ühiskonnas on vajadus sotsiaal- ja hoolekandelahenduste järgi kasvav ja Tallinna tehnikakõrgkool panustab oma rakendusuuringute ja õppetööga, et kaasaegne sotsiaaltöö eriala käiks ühte sammu teistes sektorites toimuva digitaliseerimise ja kasutajakeskse lähenemisega,” rääkis Kool.

Labori seadmete maksumus oli 91 473 eurot ja neid kaasrahastati Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.