“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Lasnamäel arendatakse "Hoovid korda!" programmi toel aktiivselt linnaruumi (0)
21. jaanuar 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

„Tänu „Hoovid korda!“ programmi toetusele andsid kümned Lasnamäe korteriühistud oma panuse linnaruumi arengusse. Paindlikud tingimused võimaldavad ühistul endal otsustada, mille tarvis raha taotleda soovitakse ning tänu sellele saab ellu viia just konkreetse maja elanike huvidele vastavaid projekte,“ ütles Lasnamäe linnaosavanema kohusetäitja Anu Aus. “Soovitan korteriühistutel võimalust kasutada ning meie infopäeva raames programmiga lähemalt tutvuda.”

Järgmisel nädalal korraldab Lasnamäe linnaosavalitsus korteriühistutele suunatud infopäeva, mille käigus tutvustatakse programmi „Hoovid korda!“ võimalusi. 

Lasnamäel on viimastel aastatel „Hoovid korda!“ programmi toel rajatud näiteks kõnniteid ja parkimiskohti. Lisaks on tõstetud turvalisust valvekaamerate või tõkkepuu paigaldusega. Populaarse programmi toel valminud rajatiste hulka kuuluvad ka mänguväljakud ja prügimajad.

Korteriühistute toetusprogrammi „Hoovid korda“ teemaline infopäev toimub Teams’i vahendusel 26. jaanuaril algusega kell 17. Venekeelne infopäev toimub 25. jaanuaril algusega kell 17. Projekti tutvustavad ja küsimustele vastavad Ene Padrik ja Lya Kalpus Tallinna Linnavaraametist.

2022. aastal on Tallinna linnas tegutseval korteriühistul võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamiseks kuni 70% projekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16000 eurot aastas ning 40000 eurot ühe hoovi kohta, kusjuures toetuse saamiseks tuleb taotlus esitada koos vajalike dokumentidega enne tööde algust. Rahaline toetus eraldatakse pärast objekti valmimist ja kuluaruande esitamist. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. märtsiks. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.