“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Nõmme eakate kool alustas uut aastat toitumise teemal (0)
21. jaanuar 2022
Raivo Vokk. Foto: Triin Maasik

Reedel kell 12 toimus Nõmme maja aulas, Valdeku 13, selle aasta esimene eakate loeng “Söö hästi, siis tunned end hästi!”. Kasulikke nõuandeid toitumisest jagab toitumisteadlane Raivo Vokk.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul on eakate kooli teemad alati väga elulised ning huvitavad. „Toidulaua mitmekülgsus ja toiduainete kogused on kindlasti teema, mille juurde inimene erinevatel eluetappidel üha uuesti tuleb. Olgu selleks põhjuseks ülekaal, vanus või tervis. Toitumise osatähtsust elukvaliteedi juures ei tasuks kunagi alahinnata,“ selgitas Paeveer.

Raivo Vokk on toitumisteadlane ja Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor. Ta on toitumisalaste teadustööde ja raamatute autor ning magistri- ja doktoritööde juhendaja. Ülikoolis õppis Raivo Vokk inimese füsioloogiks ja biokeemikuks ning tal on teaduskraad mikrobioloogias. Toitumissoovitusi on ta jaganud koolitustel, raadio- ja telesaadetes ning ajalehtedes-ajakirjades.

Järgmine eakate loeng toimub 11. veebruaril kell 12. Siis on teemaks “Seekord oli õnn meiega” ning lektoriks kunstnik ja poliitik Heinz Valk.

Rohkem infot Nõmme eakate päevakeskuse kohta leiate www.nomme.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.