“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
video Tõnis Liinat: Pirita rannast saab Tallinna esindusrand (0)
21. jaanuar 2022

Pirita elanikud ootavad pikisilmi rannaala kaasajastamist. “Pirita rand vajaks kõige enam seda, et siin oleks mingi teenindussektor ja kindlasti ka laudteed, kus inimesed kõndida saaks. Kus saaks käia ka võibolla pidulikumalt riides ja nautida merd,” leidis Pirita elanik Elle. Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat lubab Pirita rannaala uuendamist pealinna esindusrannaks.

Liinat lubab Pirita rannaala arendamist lähiaastatel. „Mida kiiremini me sellega alustame, seda väärtuslikuma linnakeskkonna me saame,“ lausus ta. „Lõpuks oleks Pirita rannaala samaväärne nagu on Pärnu rand. Tallinna esindusrand, kus tegevust jagub aastaringselt.”

Liinati sõnul investeeriti viimati Pirita randa pool sajandit tagasi. “See oli olümpiamängude ajal, kui viimane suurem investeering siia randa tehti,“ rääkis ta. „Täna on 21. sajand ja me peaksime seda ala kindlasti kaasajastama.”

Üks olulisemaid probleeme, millega Pirita rannaala praegu silmitsi seisab,  on ranna kasutajate arvule mittevastav infrastruktuur ja inventar. Kauaaegsele kitsaskohale annabki  lahenduse  rannaala kaasaegseks puhkealaks arendamine.

See tähendab, et inimestele tuuakse teenused lähemale. Näiteks  hakkavad rannas iga 300 meetri tagant olema tagatud tualetid.  Randa on plaan rajada ka väikesed restoranid, mille ruumid renditakse välja erasektorile.  “Kes siis võibolla küpsetavad selliseid väiksemaid pannkooke. Et inimestel oleks  võimalik ka talvel nautida rannamõnusid,” täpsustas linnaosa vanem.

Pirita elanikud ootavad pikisilmi rannaala kaasajastamist. “Ma olen oodanud seda 15 aastat, kui päris aus olla,“ rääkis Pirita elanik Elle. „Me kolisime Piritale. Pirita rand vajaks kõige enam seda, et siin oleks mingi teenindussektor ja kindlasti ka laudteed, kus inimesed kõndida saaks. Kus saaks käia ka võibolla pidulikumalt riides ja nautida merd.”

“Uuendust vajaksid need jalutamise teed. Koeri võiks siin ka vähem olla, mõnikord on neid rohkem kui inimesi,” lisas Ants.

“Küsimus on selles, kas teha siia rand inimeste, laste või koerte jaoks. Tegelikult  see sinilipu ala lõppeb siin kuskil poole ranna peal ära ja siis lõppevad ka tualetid ära,” lausus Marika.

Ka Tallinna linnavalitsus on Pirita rannaala planeeringule heakskiidu andnud ning hetkel oodatakse riigi poolt dokumendi aktsepteerimist. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.