“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
noorte teadmatus tuleviku ees 10. klassi õpilane Linda: põhiprobleem on see, et ma ei tea, mida valida (0)
22. jaanuar 2022

“Põhiprobleem on see, et ma ei tea mida valida, mis mulle tegelikult päriselt meeldiks ja kas seda üldse tööturul on vaja. Paljud lähevad midagi õppima ja siis pärast neil pole selle ametiga midagi peale hakata,” rääkis  Tallinna Kunstigümnaasiumi 10. klassi õpilane Linda.

“Kui sa hakkad mõtlema selle peale hästi palju, siis võib tulla tõesti selline masendus peale, et mis nüüd saab. Ma arvan, et kindlasti oleks vaja mingit tugiisikut või töötajat, kes aitab noori sellega,” lisas kooliõde Kätri.

Teadmatus tuleviku ees ja küsimused, mida oma eluga üldse peale hakata, piinavad viimastel aastatel paljusid noori. Tallinnas on umbes 4- 5 tuhat sarnase probleemiga silmitsi seisvat noort.

“Kui sa täna käid tööl ja sulle tundub, et see töökoht ei ole päris sinu teetass ja sa tahaksid leida midagi muud. Mingit uut väljakutset või üldsegi minna kooli, siis võib täitsa vabalt meie poole pöörduda ja me aitame leida sinus selle sädeme ja unistuse, kuhu poole siis liikuda,” rääkis programmi “Hoog sisse” juht Kristjan Kruus.

Programm “Hoog sisse” aitab noortel motivatsiooni ja vastuseid leida. See on suunatud  Tallinna noortele, kes on vanuses 15-26. Selleks, et programmist abi saada, peab noor olema mitteaktiivne, mitte õppiv ja mitte töötav või kuuluma sarnasesse olukorda sattumise  riskirühma.

Kes on sarnases olukorras, võib abi saamiseks registreeruda meiliaadressile hoogsisse@tallinnlv.ee. Teenus on noortele tasuta. Hetkel tegeletakse aktiivselt pea 600 noorega. 

Lasnamäe lastekaitse vanemspetsialist Alice Kunimägi tõi näite ühest 16 aastasest noormehest, kes oli riskikäitumisega jäänud politsei vaatevälja. “Tuli välja, et ta ei käinud ka ei koolis ega tööl.  Ja siis me saatsime ta “Hoog sisse” programmi, kus ta sai individuaalset lähenemist. Tänu sellele ta leidis praktika koha, mis talle väga meeldib ja on väga motiveeritud sügisest uuesti kooli minema,” rääkis Kunimägi.

“Hoog sisse” programm on kestnud kolm aastat. Üle 60 protsendi noortest on peale abi saamist jätkanud koolis ja asunud tööle.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.