“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
väga laialdaselt levib just omikrontüvi. Kiirtestimine kinnitab koroonaviiruse vohamist koolides (1)
22. jaanuar 2022
Lääne-Virumaa Uudised

Üldharidus- ja kutsekoolides toimunud kiirtestimiste käigus tuvastati sel nädalal 3899 positiivset testitulemust, mida on üle kolme korra rohkem kui möödunud nädalal.

“Näeme, et valdav enamus kiirtesti positiivsetest tulemustest on tulnud ootuspäraselt Harjumaalt, kus on ka kõige rohkem inimesi, ja ka Tartumaalt. Aga nakatumiste tõusu saab täheldada ka Pärnumaal ja Lääne-Virumaal. Soovitame kindlasti kogu koolipere kiirtestimisi järgmisel nädalal jätkata – kaks korda nädalas kõrge nakatumisega piirkondades ning vähemalt korra nädalas ülejäänud piirkondades,” ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna, kelle sõnul levib väga laialdaselt just omikrontüvi.

Kersna sõnul on mõistetav, kui viiruse leviku takistamiseks on vaja osa klasse või kogu õppeasutus lühiajaliselt distantsõppele saata, kuid need otsused peavad olema kaalutletud, läbi räägitud koolipidaja ja terviseametiga ning lapsed tuleks saata distantsõppele võimalikult lühikeseks ajaks.

“Kui vähegi võimalik, tuleb õpilastele võimaldada kontaktõpet,” soovitas Kersna.

Üldhariduskoolides sai sel nädalal positiivse kiirtesti tulemuse 3321 õpilast ja 439 töötajat, kutsekoolides 113 õpilast ja 26 töötajat. 55 protsenti juhtumitest tuvastati Harjumaal.

Koole, kus polnud ühtegi positiivse kiirtesti tulemusega õpilast, oli eelmisel nädalal 252, aga sel nädalal 170, neist 160 üldhariduskoolides ja kümme kutsekoolides.

Kokku vastas küsitlusele 501 üldhariduskooli ja 30 kutsekooli ning neis testiti kokku ligi 140 000 õpilast ja 24 000 töötajat, sealhulgas 128 039 õpilast ja 21 967 töötajat üldhariduskoolides ning 12 260 õpilast ja 2226 töötajat kutsekoolides. Keskmiselt testiti üldhariduskoolides 81 protsenti õpilastest ja 87 protsenti töötajatest ning kutsekoolides 65 protsenti tasemeõppe õpilastest ja 79 protsenti töötajatest – arvestamata praktikal viibinud õpilasi.

Sarnaselt eelmisele nädalale testis valdav enamus koole sel nädalal kõiki õpilasi ja õpetajaid kaks korda nädalas, kuid paljudes koolides testiti lisaks täiendavalt õppekäigule minevaid klasse või neid klasse, kus oli eelmise testimisega leitud koroonapositiivseid õpilasi.

Endiselt on suurem osa koole korraldanud õpilaste kiirtestimise koolis. Üldhariduskoolides testib 52 protsenti vastanutest õpilasi koolis, 20 protsenti kodus ning 27 protsenti nii koolis kui kodus. 19 kutsekooli testib õpilasi koolis, üks kool testib kodus ja ülejäänud kümme kooli nii koolis kui kodus.

Üldse ei testinud õpilasi sel nädalal viis üldhariduskooli, kus õpilased olid distantsõppel. Vähemalt ühe klassi on distantsõppele suunanud 199 üldhariduskooli ja kaheksa kutsekooli, sealhulgas 11 üldhariduskoolis olid vähemalt ühe päeva distantsõppel kõik õpilased.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

stiilinäitaja
22. jaan. 2022 18:42
Ka siis, kui teste ei jätku. https://eestinen.fi/2022/01/hiina-toob-pekingi-olumpia-ajaks-tagasi-koroona-parakutestid-kes-sellega-pole-nous-annavad-kakaproovi/