“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Kinnisvara areneb mere suunas Rotermanni kvartal saab peatselt uute ehitiste näol väärikat täiendust (0)
22. jaanuar 2022
Ahtri 6 hoone asukoha sketš. Autor: US Real Estate.

Rotermanni kvartal laieneb mere poole ning hakkab ühendama sadama ja kesklinna vahelist ala. Urmas Sõõrumaa idee järgi kerkib Rotermanni soolalao ehk Arhitektuurimuuseumi kõrvale kuldselt sädelev büroohoone.

Jalakäijad saavad ärimaja alla paraja läbikäigu umbkaudu samasuguse, nagu sammastega maja puhul Rävala puiesteel.

“Seal piirkonnas on praegu Rotermanni kvartal enam-vähem valmis saanud ja nüüd see loomulik linna areng läheb järjest mere poole,” nentis Tallinna Linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitja Oliver Alver, “Linna plaan on sealt saada väga hea ja sujuv jalakäijate ühendus, mis ühendaks siis mereäärt ja kesklinna. Ahtri 6. on detailplaneeringuga ette nähtud ka hoones selline lai jalakäijate pääs, mis viiks Rotermanni kvartalist inimesed Admiraliteedi basseini juurde.”

Ahtri tänavale soolalao ja Olerexi tankla vahele kerkib ärimaja. Hiljaaegu kinnistu ostnud Sõõrumaa plaanib hoone teha kuldset värvi.

“Urmas Sõõrumaa on pikka aega rääkinud, et puudu on üks päris õige kuldne maja. Siin Rotermanni kvartalis küll on üks maja, mida me kuldseks kutsume, aga ta ei ole siiski ajas nii kuldsena säilinud, kui võibolla alguses oli soov,” tõdes US Real Estate juhatuse esimees Aavo Kokk. “Me andsime üürnikutele teada, et märtsi lõpuks kahjuks peavad nad välja kolima ja aprillikuus hakkame lammutama ja selle järel ehitama.”

Rotermanni kvartal hakkab tõepoolest valmis saama. Järgmise aasta suve hakul täieneb see ühe omajagu mahuka büroohoonega – Roseni majaga.

“Ahtri 4 on siis kaasaegne büroohoone. Siia tuleb kuus korrust kaasaegset bürood. Igal korrusel umbes 1740 ruutu pinda. Arendaja NG Investeeringud näeb siis ette, et tulevad valgusküllased suured ruumid,” selgitas Colliers tegevjuht Avo Rõõmussaar.

Ahtri 3 maja juurest tahetakse plaanide kohaselt läbi viia ka sadama trammiliin.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.