“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
eestis on seni üle loetud 550 000 inimest Täna saab viimast päeva täita rahvaloenduse e-küsimustikku (1)
22. jaanuar 2022
rahvaloendus.ee

Rahvaloenduse e-ankeet on aadressil rahvaloendus.ee avatud veel laupäeva õhtuni.

Vaid viis minutit aega võtva küsimustiku põhjal on seni üle loetud 550 000 inimest ehk ligi 42 protsenti rahvastikust. Loendusel on kõige aktiivsemad vastajad olnud Harjumaalt ja Tartu linnast, kus e-ankeedi oli reedese seisuga täitnud ligi 47 protsenti vähemalt 15-aastastest elanikest. Ida-Virumaal oli vastamismäär aga 20 protsenti.

“Tänan kõiki, kes on leidnud need mõned minutid ja tänaseks e-ankeedi täitnud. Kordan üle, et kuna ankeet koosneb paljuski enesehinnangulistest küsimustest, ootame vastama kõiki iseenda eest. Eriti oluline on seda teada neil, kelle aadress on sattunud rahvaloenduse juhuvalimisse – kui saite postkasti paberkutse, siis vastama peavad kõik sellel aadressil elavad inimesed. Näiteks ei saa sinu elukaaslane sinu eest vastata, vaid vastuseid ootame ikka sinult endalt,” ütles statistikaameti rahvaloenduse projektijuht Liina Osila, kelle sõnul pole loendusandmete esitamine internetis keeruline ega võta pea üldse aega. “Küsimustikku saavad täita kõik vähemalt 15-aastased inimesed, kelle püsielukoht on Eestis, sealhulgas need, kes ajutiselt välisriigis viibivad. Ankeedile on lisatud juhendid, abi saab küsida ka meie klienditoe telefonil 625 9300.”

Rahvaloenduse e-küsimustikku on oodatud täitma küll kõik Eesti elanikud, aga kohustuslik on see enam kui 61 000 valimisse sattunud inimesele.

“Nende vastused soovime kindlasti kätte saada ja veel täna saab oma vastused anda veebis. Seejärel jätkub rahvaloendus väiksemas mahus ka veebruaris, mil küsitlejad võtavad ühendust kõigi nendega, kes sattusid juhuvalimisse, kuid ankeeti mingil põhjusel veebis ei täitnud,” ütles Osila ja lisas, et inimesed, kes valimisse ei kuulu, kuid kes on e-küsimustikule vastanud, on loenduse tulemuste mõttes samuti väga olulise panuse andnud.

“Teie vastused lähevad igal juhul arvesse. Suurema osa andmetest kogume sel loendusel küll erinevatest registritest, kuid mida rohkem on meil küsimustikule vastajaid, seda põhjalikumad ja kvaliteetsemad tulemused rahvastiku kohta saame,” selgitas Osila.

Küsimustikku saab täita tuvastades end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga. Rahvaloenduse tulemusi hakatakse järk-järgult avaldama alates juunist 2022 kuni aasta lõpuni.

Rahvaloenduse e-ankeedi vastamismäärad maakonniti:

Harju maakond (v.a Tallinn) –46,8%
Tartu linn – 46,7%
Tartu maakond (v.a Tartu linn) – 44,9%
Rapla maakond – 41%
Hiiu maakond – 38,5%
Lääne maakond – 38,4%
Saare maakond – 38,3%
Järva maakond – 38,1%
Lääne-Viru maakond – 37,3%
Viljandi maakond – 37,1%
Pärnu maakond – 36,5%
Põlva maakond – 34,9%
Jõgeva maakond – 34,3%
Võru maakond – 34,1%
Tallinn – 34%
Valga maakond – 30,1%
Ida-Viru maakond – 19,6%

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

delikaatsed isikuandmed
23. jaan. 2022 10:27
Religiooni ja tervise kohta ei pea vastama.