"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
keerulistel aegadel vaja ühtehoidmist Ratas: aeg on võtta koroonapasside kõrval kasutusele ka kiirtestid (0)
23. jaanuar 2022
Mats Õun

Riigikogu esimees ja Keskerakonna liider Jüri Ratas leiab sotsiaalmeedia postituses, et aeg on võtta koroonapasside kõrval kasutusele ka kiirtestid.

“Praeguseks on Eesti ühiskond veetnud ligi kaks aastat piirangute tingimustes. Kõik see on oluliselt mõjutanud meie inimeste majanduslikku heaolu ja ka vaimset tervist. Olukorra leevendamiseks ja ühiskonna sidususe tagamiseks, oleks aeg luua eeldused kõigi inimeste osalemiseks töö- ja eraelus. Selle tagamiseks leian, et on aeg võtta kasutusele kiirtestid koroonapasside kõrval,” kirjutas Ratas. 

Tema sõnul on keerulistel aegadel vaja ühtehoidmist. “Ühelt poolt on see oluline ühiskonnale laiemalt, et keegi ei tunneks ennast kõrvale jäetuna. Teisalt mängib ühiskonna sidususe juures olulist rolli perekond ja seepärast on oluline, et kōik selle liikmed – olgu nad vaktsineeritud või mitte -, saaksid koos aega veeta. Peame võimaldama Eesti inimestele loomulikku igapäevast elu, kus näiteks perekond, kuhu kuulub nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata vanem, saaksid üheskoos minna lastega teatrisse või kohvikusse. Meie ühiskonnas on palju peresid, kes seda väga ootavad,” märkis Ratas. 

Ta tõdes, et omikron tüve levik on kiire, kuid otsuste tegemisel tuleb lähtuda sellest, kui palju inimesi vajab reaalselt haiglaravi. “Praeguste numbrite põhjal oleme valmis kiirtestide kasutusele võtmiseks, et lubada kaitsepookimata inimestel osa võtta meelelahutusest, kultuurisündmustest ja spordiüritustest,” lisas Ratas.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon korraldab esmaspäeval kell 16 avaliku arutelu teemal “Miks tuua kiirtestid võimalikult kiiresti tagasi?”. Aruteluga liitub ka endine teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar. ⠀

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.