“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
ehitustööd algavad juba kevadel Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendamine sai ehitusloa (1)
24. jaanuar 2022
Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Kevadel alustab linn Vana-Kalamaja tänava ja ümberkaudse tänavaruumi uuendamisega. See aitab kujundada Kalamaja olulisima tänava jalakäijaid ja jalgrattureid eelistavaks ning asumit liitvaks linnaruumiks.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet väljastas ehitusloa Vana-Kalamaja tänava uuendamisele, mis hõlmab ka jalakäijate ühendust üle Toompuiestee Nunne tänavale. Rekonstrueeritava tänavaruumi pikkus on kokku ligikaudu 1,1 kilomeetrit.

“Selle projekti elluviimine on oluline samm linnaruumi senisest jalakäija- ja ratturisõbralikumaks muutmisel,” ütles Tallinna abilinnapea Madle Lippus. “Tegu on Kalamaja peatänavaga, mille tänavaruumi uuendamisel lähtutakse asumi atmosfäärist ja anda sellele kohalikku kogukonda toetav nägu. Oluliseks eesmärgiks on ka elanikele ja külalistele parema ühenduse võimaldamine Kalamaja asumi ja linnakeskuse vahel, tekitades vanalinnast mere äärde ja Lennusadamasse kulgeva selge kergliiklejate liikumistee. Toompuiesteest saab projekti realiseerumisel üle saama otse väljakult maa pealt.”

Lippuse sõnul panustab Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendamine pikaajalise strateegia „Tallinn 2035“ elluviimisse. „Eesmärk on muuta Tallinn eriilmeliste keskustega inimmõõtmeliseks, looduslähedaseks ja kõigile ligipääsetavaks linnaks,“ ütles Lippus. „Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimisega kujundatakse see inimestele mugavaks linnakeskkonnaks väljakute ja mitmekesise linnaruumiga, mis kutsub külastama seal tegutsevaid kohvikuid ja väikepoode. Kergliikluse osakaalu suurenendamine leevendab liiklusummikuid linnakeskuses, mille tulemusel paraneb elukeskkond.“

Vana-Kalamaja tänavaruumi hakatakse uuendama 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö “Kasvulava” alusel, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. 

Ehitustöödeks kuulutab lähiajal Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet välja riigihanke. Ehitustöödega on kavas alustada kevadel ja need peaksid valmima sel aastal. Balti jaama ümbruse avaliku ruumi uuendamiseni on kavas jõuda järgmisel aastal.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tallinlane
25. jaan. 2022 07:01
Kui jalakäijad hakkavad ületama Balti jaama juures Toompuiesteed maa pealt, siis kas linna läbivale sõidukite magistraalteele ehitatakse sinna maaalune tunnel ja senised jalakäijate tunnelid likvideeritakse? Või tekitatakse fooridega järjekordne kunstlik tõke/pudelikael linnaosasid ühendavale magistraalile?