"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Taotle linnaaianduse toetust! Kalamaja kogukonna ürdiaia eestvedaja Maali Roomet-Allese: tahame rajada uusi istutusvõimalusi ja kõrgpeenraid (0)
25. jaanuar 2022

“Suurem osa tarbeaiast rajasime toetuse põhjal, kogukond pani juurde ja rajasime ka mänguväljaku,” sõnas Kalamaja kogukonna ürdiaia eestvedaja Maali Roomet-Allese. “Me tahame oma kogukonnaaeda edasi arendada, rajada uusi istutusvõimalusi ja kõrgpeenraid, et saaks veelgi suurema ja mõnusama väliruumi luua.”

Kogu maailmas on populaarsust kogumas linnades söögi- ja tarbetaimede kasvatamine- nii ka Tallinnas. Nüüd on taas on võimalik linnalt kogukonna-ja õppeaedade loomiseks ja arendamiseks mõeldud toetust taotleda.

Läänes tuntust kogunud kogukonna- ja õppeaedasid tekib ka Tallinnas iga aastaga juurde. Kõige rohkem kasvatatakse neis tomatit, kurki, maasikaid ja maitsetaimi, kuid mõned eksperimenteerivad ka eksootilisemate taimede kasvatamisega. Peamine on aedade eest hoolitsemisel aga sotsiaalne element.

” Lisaks sellele, et lastel ja vanematel inimestel on toredam, on võimalus tundma õppida oma naabreid ja saada teada, kes meie piirkonnas elavad,” kiitis Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuht Marina Laidla. “Me õpime mingil määral ka sotsiaalseid suhteid.”

Tallinnas on kogukonna-ja õppeaedasi kokku 121 ning nendele lisandub igal aastal uusi. Eelmisel hooajal tegeles Tallinnas linnaaiandusega ligi 700 inimest. Üks möödunud aastal üles seatud aed on Kalamaja ürdiaed, mille eestvedaja ka sel aastal toetust plaanib taotleda.

Toetust saavad küsida ka Tallinna koolid, lasteaiad, raamatukogud, noortekeskused, et  õppeaedu arendada. Raha võib kasutada materjalide, tööriistade ja inventari hankimiseks.

“Me oleme alati küsinud ja meid on alati toetatud,” rõõmustas Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi. “Eelmine aasta me küsisime spetsiaalselt kasvuhoone jaoks. Kindlasti on plaanis ka sel aastal taotleda kuna aed on selline koht mis vajab koguaeg tegelemist. Nüüd on vaja näiteks vahetada välja muld meie taimepottides.”

Kogukonnaaedade taotlusi saab esitada iseteeninduskeskkonnas 1. veebruarini ning õppeaedade taotlusi keskkonnaveebis 15. veebruarini. Kelle läheduses veel linnaaeda pole võib vaadata valmis mõne potentsiaalse koha ning siis linna poolt edasisteks toiminguteks nõu küsida.

tallinn.ee/keskkond/Linnaaiandus
https://www.tallinn.ee/est/keskkond/oppeaedade-kord

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.