“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Sari “Tervise teerajad” alustab veebruari Tiibeti meditsiiniga (0)
25. jaanuar 2022
Kaia-Kaire Hunt Foto Annika Metsla

Kadaka Konverentside sari “Tervise teerajad” tutvustab 3. veebruaril Tiibeti meditsiini aluseid, keskendudes sellele, kuidas talvisel ajal enda eest paremini hoolt kanda.

Pimedal ja viirusterohkel ajal tasub eriti pöörata tähelepanu oma keha ja meele eest hoolt kandmisele. Tiibeti meditsiin on aastatuhandeid vana süsteemne ja holistiline loodusravisüsteem. Selle põhjalikkust ja efektiivsust peetakse kohati ka tänapäeval hämmastavaks. Tiibeti meditsiinis peetakse oluliseks nii keha kui meelt ning pürgitakse tasakaalu leidmise suunas, mis aitaks tervist tuua ja hoida. Sissejuhatavas loengus annab Tiibeti meditsiini loodusterapeut Kaia-Kaire Hunt ülevaate süsteemi põhialustest, keskendudes just talvel tervise hoidmisele.

“Külmal ja pimedal ajal tasub endale meenutada, millised viisid on kõige paremad oma tervise turgutamiseks,” lausus koolituste koordinaator Leelo Lehtla. “Sissejuhatav loeng Tiibeti meditsiini on kindlasti põnev ja hariv ka kultuuriliselt, aidates mõista üht vanadest loodusravisüsteemidest, mida tänase päevani kasutatakse.”

Kaia-Kaire Hunton õppinud Tiibeti meditsiini alates 2008. aastast rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (nüüd nimetusega Sorig Khang International), peamiselt dr Nida Chenagtsangi käe all. Lisaks Tiibeti meditsiinile on Kaia-Kaire omandanud õe kutse ja läbinud vaimse tervise õe spetsialiseerumisõppe. Praegu tegutseb Kaia-Kaire nii Tiibeti meditsiini loodusterapeudi, EFT terapeudi kui vaimse tervise õena, võttes inimesi vastu nii Tallinnas kui Võrus. Ta viib läbi Tiibeti jooga (Ne dzangi) tunde ja lühikoolitusi Tiibeti meditsiini teemadel.

Töötuba toimub nii veebiülekandena kui ka kohapeal ja eesti keeles, kestes orienteeruvalt 2 tundi. Pääsmeid hinnaga 25 € saab lunastada Fientast https://fienta.com/et/tiibetimeditsiin

“Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Lähenevad koolitused veebruari ja märtsikuus on “Jalalaba probleemid ja nende leevendamise võimalused” (Tiina Ormisson, 5.02), “Kuidas mõista teismelist” (Marilyn Jurman, 17.02), “Toitumismüüdid ja tegelikkus” (Raivo Vokk, 03.03). 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.