“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
video Tallinna haiglad vaevlevad tööjõupuuduses, sest arstid ja õed haigestuvad koroonasse (0)
25. jaanuar 2022

Lääne-Tallinna Keskhaiglas teevad arstid ja meedikud ületunde, sest täna töötab seal kolmandiku võrra vähem tervishoiutöötajaid kui peaks. Kahest õendusosakonnast on kõik töötajad suunatud ravima koroonaviiruses patsiente. Samuti on covidi tõttu töölt eemal 100 Ida-Tallinna Keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla meedikut.

“Inimesed väsivad, muutuvad närviliseks ja võtavad haiguslehti, et saaks korrakski hinge tõmmata. Töö on väga pingeline,” rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja Pille Märtin.

Uued nakatumise rekordid iga päev, täna juba üle 5000 positiivse testi tõstab sinna juurde ka haiglaravi koormust

“Igal juhul prognoosid on üsna ähvardavad. On oodata, et jaanuari lõpus tuleb 6000 – 7000 haigestunut päevas. Koos sellega proportsionaalselt kasvavad ka riskid, et haigestuvad ka meedikud,” ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov.

Siiski ka isegi kõige mustema stsenaariumi teostumisel ei näe praegu keegi, et haiglaid ähvardaks kokkuvarisemine.

“Igapäevaselt tuleb patsiente juurde ja eks siis tuleb vaadata, kuidas on plaanilisele raviga olukord. Kuskilt tuleb ju järgi anda,” sõnas Ida-Tallinna Keskhaigla kommunikatsiooni- ja turundusjuht Inge Suder.

“Võib-olla plaaniline ravi lükkub tulevikku, aga seda varianti, et äkitselt on haiglavoodid otsas ja keegi uksest enam sisse ei pääse – sellist varianti ei näe küll ükski stsenaarium ette,” ütles Märtin.

Helge ja üpriski realistlik stsenaarium annab lootust, et saame varsti kriisi lõppenuks lugeda.

“Võime jälgida olukorda ja loota, et omikronil õnnestub tõesti epideemiast läbi murda ja tekitada olukorra, kus me ei peagi enam viirust kartma. Mina isiklikult loodan, et finiš kusagil paistab ja WHO ekspertide hinnangud on sellega sarnased,” ütles Popov.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.