"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
video Energiahinnatõus peatas pealinnas kinnisvara kallinemise (1)
26. jaanuar 2022

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman oli veendumusel, et kinnisvara hinnatõus on läbi. „Eks inimestel on siin headel aegadel soetatud mitu vara ja kui sa pead neid kõiki ülal pidama ja lõpuks enam toiduraha pole, siis tuleb lihtsalt koormast vabaneda,” sõnas ta.  

See tähendab seda, et kallinevate arvete ja üleüldise hinnatõusu valguses on oodata, et lähitulevikus paiskavad investorid vaba raha saamiseks turule rohkem pakkumisi.  Lisaks juba praegu on näha, et ilmselt segastel aegade tõttu on hakanud ka nõudlus järgi andma.

“Me näeme jah, et kui tuleb uus korter müüki, siis varasemalt oli ühe korteri kohta piltlikult öeldes kohe kümme telefonikõnet. Täna on neid kolm või neli,” nentis Sooman.

Siiski elukondliku kinnisvara puhul hinnalangust keegi lähiajaks ei ennusta. Erandiks on vaid krõbedate kõrvalkuludega elamispinnad, näiteks elektriküttega maja.

“Energiahinnatõus kindlasti võtab kinnisvara turul hinnatõusu tempot maha,“  ütles kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. „Keskkonnas, kus raha kättesaadavus on hea, pigem hinnatõus siiski jätkub. Ma arvan, et need proovitakse suvel maha müüa, kui energiakulud arve pealt nii palju silma ei paista. Eks inimesed mingis ulatuses tõenäoliselt proovivadki kulukast kinnisvaras vabaneda, aga kui suur on selline tehingute arv? Vaevalt see väga suur saab olema, sest kodu ei müüda lihtsalt kiire mõtte ajel.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ingerlane
27. jaan. 2022 13:48
https://eestinen.fi/2022/01/naine-muus-soomes-kehvas-seisus-korteri-nuud-ootab-teda-vangistus/ Süüdistuse järgi oli korterit müünud naine andnud eksitavat infot nii maaklerile kui korteri ostjale. Näiteks olid keldris avastatud 2004. aastal niiskusprobleemid, pärast seda aga oli remonti tehtud kehvasti. Naine varjas infot, et allkorruse ruumidel polnud luba elu- ja saunaruumide kasutamiseks, vaid need olid mõeldud hoiuruumideks. Prokurör leidis, et andmete varjamise ja valeandmete esitamisega sai Pori naine märkimisväärselt majanduslikku kasu. Seetõttu peetakse tegu raskekujuliseks.