“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Lasnamäel katsetati isejuhtivat bussi (0)
26. jaanuar 2022
Foto: Lasnamäe LOV

„Kaasaegses linnaruumis peab rakendama uusi ja innovatiivseid lahendusi ning isejuhtiv buss on hea näide uue tehnoloogia jõudmisest tänavatele. Selleks, et saaksime rohkem infot isejuhtiva bussi kasutamise võimaluste kohta Lasnamäel, alustasime selle testimisega,“ ütles Lasnamäe linnaosavanema kohusetäitja Anu Aus. “Peab mainima, et kuigi buss on isejuhtiv, siis bussi sees on alati turvaisik, kes jälgib iga manöövri ohutust ning vajadusel sekkub.”

Täna võisid Lasnamäe elanikud näha linnaosa puiesteedel isejuhtivat bussi. Tegemist on pilootprojektiga, mille käigus uuritakse isejuhtiva bussi kasutamise võimalusi Tallinna suurimas linnaosas.  

Isejuhtivate sõidukite arendamisega tegeleva ettevõtte Auve Tech OÜ buss on täna sõitmas Lasnamäel Saaremaa ja Saarepiiga puiesteedel kl 12-14. Lasnamäe puiesteed loovad ainulaadseid võimalusi selleks, et testida isejuhtivat bussi pikkadel lõikudel, autodega praktiliselt mitte kokku puutudes. Kui esmased katsed on edukad, siis lähiajal jääb isejuhtiv buss Lasnamäele pikemaks ajaks ning kõigil soovijatel avaneb võimalus sellega sõita.

Bussi testimisel pööratakse suurt tähelepanu ohutusele. Isejuhtiv buss on varustatud erinevat tüüpi anduritega, mis jälgivad ümbruses olevaid objekte ning nende liikumist. Kui sõiduki ette satub mõni jalakäija või muu objekt, siis buss pidurdab automaatselt. Isejuhtiv buss liigub aeglasel kiirusel ning ei ohusta teisi liiklejaid. 

Bussis on kaheksa kohta, sõiduk on 1,5 m lai, 3,5 m pikk ning 2,4 m kõrge. Isejuhtiva bussi laadimiseks kasutatakse elektrit. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.