"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Nakatunud õpilasi oli üle 1700 Tallinn koole tsentraalselt koduõppele ei suuna (0)
26. jaanuar 2022

Tallinna koolijuhid on hädas üha suurema nakatumisega õpetajate hulgas, samas otsustati, et linnavõim koole tsentraalselt koduõppele siiski ei saada. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on olukord murettekitav ja keeruline. “Kui vaadata numbritele otsa, siis alates laste koolivaheajalt naasmisest on nakatunute arv märgatavalt tõusnud ja seda nii õpilaste kui ka õpetajate seas. Ja just see viimane valmistab kõige rohkem probleeme koolijuhtidele, sest kui nakatunud õpetajaid on juba üheksa või kümme, siis on küsimus, kuidas neid asendada,” rääkis ta.

Belobrovtsevi sõnul on viimastel nädalatel paljud koolid kehtestanud osalist distantsõpet. “Kui veel novembris rääkisime sellest, et viirus on kõrgem teatud vanuserühmades, siis nüüd on põhimõtteliselt kõik vanusegrupid punases,” ütles abilnnapea. “Nüüd saadab siis õpilased ja terved klassid distantsõppele mitte valitsus või kohalik omavalitsus, vaid viirus ise.”

Nakatunud õpilasi oli üle 1700

Möödunud nädala oli nakatunud õpilasi üle 1700 ja õpetajaid oli üle 170. Sellel nädalal on nakatunud õpetajate arv kasvanud juba üle 200 ja ka õpilaste osas on näha, et nädala lõpus on nakatunud rohkem kui nädal varem. 

“Teisipäevasel kohtumisel koolijuhtidega otsustasime, et koolid saavad ise valida tegutemissuuna ehk tsentraalselt distantsõpet kehtestama ei hakka,” ütles ta.

Belobrovtsev lausus, et kui eelmine kord otsustas linnavõim koolid korraga koduõppele saata, siis tuli sellele valitsuse poolt palju kriitikat, kuidi linnavõimu enda hinnangul oli see otsus edukas. “Pehmelt öeldes ei olnud valitsuse poolt sellele strateegiale eelmine kord suur toetust,” lausus ta. “Seekord me seda siis ei tee ja selleks oleks ka juba liiga hilja.”

Kõlvart: julgustame koolijuhte vajadusel operatiivselt distantsõpet rakendama

Belobrovtsevi kinnitusel saab positiivse uudisena esile tuua, et haridus- ja teadusministeerium leidisvõimaluse eraldada koolidele veebruari alguseks täiendavalt kiirteste, mis annab koolidele võimaluse jätkata ministeeriumi enda suunist korraldada kaks korda nädalas koolides testimist.

“Vahepeal oli tekkimas olukord, kus koolidel hakkasid kiirtestid otsa saama, samas kehtis haridusministeeriumi tungiv soovitus kaks korda nädalas õpilasi ja koolitöötajaid testida,” ütles ta.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei saa ta aru, miks osa lastest on diskrimineeritud. “Haridusvaldkonnas kehtib ministri käskkiri, mille alusel vaktsineeritud lähikontaktis olnud lapsed ei pea olema isoleeritud ja nad saavad osaleda õppetöös,” sõnas ta. “Mittevaktsineeritud lapsed peavad jääma isolatsiooni ja neile ei pea olema tagatud distantsõpe. Kuidas on isolatsioon ilma juhitud õppeta parem kui distantsõpe, kus kõik saaksid juhitud õpet?”

Linnavõimu jaoks ei ole arusaadav uue seadusemuudatuse menetlus. “Miks praegu menetletakse seadusemuudatust, millega soovitakse omavalitsustel ära võtta õigust saata koole distantsõppele,” ütles Kõlvart. “See on minu jaoks ebaloogiline ja ebaadekvaatne protsess.”

Linnapea sõnul on peaminister julgustanud koolijuhte operatiivselt tegutsema. “Me julgustame koolijuhte vajadusel operatiivselt distantsõpet rakendama,” ütles ta. “Vajadusel võtab vastutuse nende otsuste eest enda peale linnavalitsus.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.