“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Taavi Aas tõi valitsuse lauale kaugkütte hinnatõusu leevendamise (0)
27. jaanuar 2022
Majandus-ja taristuminister Taavi Aas.

Majandus- ja taristuminister, keskerakondlane Taavi Aas tegi täna ettepaneku arutada valitsuskabinetis kaugkütte kompenseerimise võimalusi. Aasa sõnul on eelkõige maagaasi hinnatõus tekitanud olukorra, kus soojaarved on tarbijatele kasvanud kordades.

Aas sõnas, et varasematel energiahindade arutelul oli teemaks ka kaugküte, kuid see ei saanud kohe vajalikku lahendust ning vajab nüüd edasi arutamist. Selleks soovibki Aas esitada esimesel võimalusel valitsusele võimaliku lahenduskäigu.

Minister lisas, et eriti keeruline on piirkondades, kus kaugkütte oluliseks sisendiks on hinnahüppe teinud maagaas. “Kortermajade elanikud nii suurlinnades kui ka väiksemates asulates on kaugküttehindade pärast suuremaski mures kui elektriarve tõttu. Kui elektri tarbimist on vähemalt osaliselt võimalik endal kujundada, siis kütte puhul ei ole enamjaolt sellist võimalustki tehniliselt, rääkimata külma talve tõttu,” möönis Aas. Ta tõi välja piirhindade märkimisväärse kasvu nii Tallinnas kui ka mujal linnades ja valdades, sealhulgas Vändras, kus sooja tootmiseks kasutataksegi vaid gaasi ja toasooja hind kasvanud mitu korda.

Aas ütles, et detailsemalt saab kompesatsioonimehhanismist rääkida siis, kui seda on valitsuspartnerid arutanud, kuid ta pidas tõenäoliseks teatud hinnapiiri kehtestamist. “Valitsus on elektri ja gaasi hinnatõusu kompenseerimisel tulnud inimestele ja ettevõtetele appi mitme meetmega. Kahtlemata pole kaugkütte hinnatõusu probleemi adresseerimine mitte ainult vajalik, vaid ka õiglane,” rõhutas minister. Praegu katab kaugkütte hinnatõusu energiakulude hüvitamise meede, mida saab taotleda kohalikust omavalitsusest. Seda saavad leibkonnad, kelle sissetulek on alla Eesti keskmise. Uus toetus on täiendav ehk jätkuks ka KOV-ide kaudu makstav toetusmeede.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.