"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Ametnikud võtsid hoolimatult loomapidajalt koera ära (0)
28. jaanuar 2022
Foto: Pixabay / foto on illustratiivne

Ametnikud võtsid neljapäeval ära loomapidajalt koera, sest oli oht looma elule ja tervisele.

Tallinna linnavalitsuse ametiabitaotluse korras ja koostöös politsei- ja piirivalveametiga ning linna sotsiaaltöötaja kaasabil, võeti ära ühe loomapidaja koer, teatas põllumajandus- ja toiduameti (PTA) pressiesindaja. Loomaomaniku kohta on esitatud aastate jooksul palju kaebuseid, seal hulgas ka ümbrerkaudsete elanike poolt, vahendab BNS.

“Arvestades Mustamäe valitsuse sotsiaaltöötajatele ja munitsipaalpolitseile laekunud kaebusi ning täna nähtut, oli looma äravõtmisega seotud otsus ainuvõimalikuks lahenduseks aastaid kestnud probleemidele,“ ütles Mustamäe linnaosa valitsuse sotsiaaltöö talituse juhataja Kristel Vaino.

PTA põhja regiooni peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul arvestati looma äravõtmisel loomapidaja loomapidamistingimusi, tunnistajate ütlusi, loomaomaniku võimet oma hoolealuse eest hoolitseda ning kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja  hinnangut.

“Amet kontrollis koerapidamise tingimusi viimati eelmisel aastal ning andis piisavalt aega olukorra parandamiseks, mida ei toimunud ning loomaomanik hoidus ametiga suhtlusest,“ sõnas Kukk. “On kahetsusväärne, et kui juhiti tähelepanu koera vajadustega arvestamisele, ähvardas omanik korduvalt looma tappa. Seetõttu tuli teha raske otsus, arvestades reaalset ohtu koera elule ja tervisele.”

Looma äravõtmise puhul on tegemist äärmusliku meetmega, mida amet rakendab alles siis, kui muud meetmed looma heaolu tagamiseks pole andnud tulemusi. Ka sel korra anti loomapidajale võimalus olukorda parandada, kuid see meede ei olnud tulemuslik. Loomakaitseseadus seab kindlad reeglid, mis peavad tagama loomade kaitse inimese tegevuse või tegevusetuse eest. Nendest lähtudes ning arvestades, et looma jätmine senisesse asukohta ohustab tema tervist või elu, tuli ametil käituda vastavalt.

Tallinna toimetus, +372 610 8866, sise@bns.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.