"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Legendaarne Nõmme Sõõrikukohvik jätkab nõmmelaste rõõmustamist (1)
28. jaanuar 2022
Foto: Nõmme LOV

Tallinna Linnavolikogu võttis vastu otsus pikendada Nõmme Sõõrikukohviku, Jaama 12 üürilepingut viie aasta võrra.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul on Sõõrikukohvik nõmmelaste jaoks justkui sümbol. „Nõmme Sõõrikukohvik on Nõmme linnaosa valitsuse pikaajaline üürnik ja alati heaperemehelikult suhtunud linnavarasse,“ selgitas Paeveer lepingu pikendamise tagamaid. ..Linna ruume on hoitud kui enda omasid. Eelmiste lepinguperioodide jooksul on nad teinud mahukaid parendusi ja märkimisväärselt investeerinud hoone renoveerimisse. Piirdutud ei ole ainult siseruumide rekonstrueerimisega, vaid ka hoone fassaadi soojustamise ja viimistlemisega. Välja on ehitatud uus katus.“

OSAÜHING SEPTEMBER & RSS on kasutanud nimetatud äriruumi alates 1993. aastast.
23. novembril 2021 esitati taotlus sooviga jätkata Nõmme Sõõrikukohviku kui toitlustusettevõtte tegevust ning pikendada äriruumi üürilepingut viie aasta võrra.

Kinnistusraamatu andmetel on Jaama tänav 12 mitteeluruumi üldpind 360,9 m2. Sellest 62,2 m2 on kasutamiskõlbmatu kelder. Seetõttu on üürile antava ruumi suurus 298,7 m2. Äriruumi üürileping sõlmitakse viieks aastaks hinnaga 2031,16 eurot kalendrikuus, millele lisanduvad kõik kohustuslikud riiklikud ja kohalikud maksud. Äriruumi ei ole lubatud anda allüürile.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Harrien
28. jaan. 2022 16:09
Ongi juba tegemist harjumuspärasega. Astun vahetevahel sisse, et süüa. Ei nurise. Oleks põhjust kiitagi! Supp võiks siiski supim olla. Sünni poolest nõmmekana (vabakalt Valgranna majast) on minu esmaseks kohvikuks see "vana Nõmme kohvik", praegu "Köök ja kook", kus viiekümnendatel oli ettekandjal valge põlleke ja tärgeldatud tanu. Oli veel "endist viisi".