"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pooled autojuhid jätavad liiklusmärgile otsasõidust teavitamata (0)
28. jaanuar 2022
Foto: Scanpix

Talviselt libedatel teedel sagenevad sõidukite otsasõidud liiklusmärkidele, teepiiretele ja tänavapostidele, kuid aina rohkem autojuhte jätab sellistest õnnetustest korrektselt teavitamata.

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) sai mullu  923 nõuet tuvastamata sõidukiga tekitatud kahju hüvitamiseks, mida on 35 protsenti rohkem kui tunamullu. Kahjude eest maksti 530 000 eurot hüvitist, vahendab BNS.

LKF-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul tuleb alati, kui liiklusõnnetuses kahjustada saanud vara omanik ei ole sündmuskohal, teavitada juhtunust numbril 112 ja käituda sealt saadud juhiste järgi. “Tihti autojuhid unustavad, et häirekeskust tuleb teavitada ka siis, kui autoga on sõidetud vastu liiklusmärki, tänavavalgustusposti või muud teerajatist. Vale käitumine võib autojuhile kaasa tuua hulga probleeme ja maha sõidetud liiklusmärgi tõttu võib juhtuda uusi õnnetusi,” ütles Potsepp.

Ta selgitas, et liiklusmärgi või muu kahjustunud vara parandamise kulu hüvitab õnnetuse põhjustaja eest tema liikluskindlustuse kindlustusandja. “Kui juht lahkub sündmuskohalt ja ta hiljem tuvastatakse pealtnägijate või kaamera abil, siis kindlustusselts küsib kahju põhjustajalt väljamakstud hüvitise tagasi,” ütles Potsepp.

“Liiklusmärkidele, teepiiretele ja muudele teerajatistele  otsasõite on aastas kokku 1500, aga pooled nende põhjustajatest jätavad sellest teavitamata. Sel juhul hüvitab kahju LKF, kuid see raha tuleb kõigi liikluskindlustuse teinud autojuhtide taskust,” lausus Potsepp.

Liiklusmärgi parandamise kulu hüvitab liikluskindlustus, kuid õnnetuses viga saanud sõiduki kahju kaetakse vabatahtliku sõidukikindlustuse ehk kaskoga.

LHV Kindlustuse kahjukäsitluse valdkonna juhi Rain Tomingase sõnul on kaskojuhtumi hüvitamiseks vaja autojuhil teavitada häirekeskust ja registreerida kahjujuhtum kindlustusseltsis. “Kui juht lahkub sündmuskohalt ja häirekeskust ei teavita, siis on kindlustusseltsil juhtumi asjaolude selgitamine väga keeruline. See omakorda pikendab kahjude hüvitamise protsessi ning võib kaasa tuua hüvitise vähendamise,” ütles Tomingas.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.