"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Läti pikendab Valgevene piiril eriolukorda maikuuni (0)
01. veebruar 2022
Foto Pixabay

Läti valitsus toetas teisipäeval, 1.veebruaril toimunud istungil erakorralise seisukorra pikendamist Valgevene piiril, kuna rändeolukord piiril on jätkuvalt pingeline, vahendas LETA.  

Ludza, Kraslava, Augšdaugava ja Daugavpilsi omavalitsuses on eriolukorda pikendatud 10. maini.  Varem pikendati eriolukorda 10.veebruarini. Erakorralist korraldust oli vaja muuta, et seda uuesti pikendada ja võimaldada piirivalvel jätkata vajalike ohutusmeetmete rakendamist.  

Ajavahemikus 10.augustist 2021 kuni 10.jaanuarini 2022 takistati 4962 inimesel ebaseaduslikku riigipiiri ületamist. Siseministeerium teatas, et Läti-Valgevene piiri ebaseaduslike ületajate arv on alates detsembri keskpaigast kiiresti kasvanud.  

Ajavahemikus 13. detsembrist 20. jaanuarini takistati 2043 inimesel ebaseaduslikku piiriületust.  Võrdluseks, 13. novembrist 12. detsembrini peeti kinni 666 inimest.  

Kiire kasv on tingitud taktikamuutusest. Nimelt üritavad kolmandate riikide kodanikud alates 13.detsembrist väikestes rühmades ebaseaduslikult piiri ületada 3–12 korda päevas ja erinevates piiripunktides.  

„See taktika kujutab endast jätkuvat ohtu Läti Vabariigi riigipiirile ning riigi piirivalve, riiklike relvajõudude (NBS) ja riigipolitsei oluliste ressursside kaasamise vajadust,” teatas ministeerium.  

Allikas: eng.lsm.lv (Läti Rahvusringhääling) 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.