"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
tülitsevad naabrid Kaduma läinud madu põhjustas kortermaja elanike evakueerimise (1)
02. veebruar 2022

“Üks madu kadus ära tal ja oli oht, et ta läks ventilatsiooni ja oli suur tõenäolisus, et madu ilmub kellegi korteris välja,” rääkis pentsikust seigast Mupo Lasnamäe peainspektor. “Tol hetkel 70% majast evakueeriti, kõik, kel oli võimalus, läksid ööseks ära, kuni madu leiti üles. Õnneks oli ta samas korteris.”

Tallinnas on naabritevahelised tülid kõvasti sagenenud, peamisteks põhjusteks on lärm, aga ka üksi koju jäetud haukuvad lemmikloomad ja valesti parkimine.

Munitsipaalpolitsei (Mupo) Lasnamäe peainspektor Šahrijar Abdullajevi sõnul viib naabreid tülli rohkem kodus viibimine. “Rahvas on rohkem kodus,” lausus ta. “Need probleemid, mis muidu igapäevaselt välja ei tulnud, on nüüd esile tõusnud.”

Inimesed pole mitte ainult rohkem kodus, vaid nad on ka isikuomaduste poolest muutunud.

“Tänapäeva inimesed on individualistlikumad, et pigem hoiavad eemale. Väga tihti on see, et naabrid isegi ei tea, kes nende all ja üleval elavad ja vahel ka tere ei ütle,” rääkis PPA Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Margarita Ingel.

Nii mupo kui ka politsei sõnul on naabritevahelised tülid kasvutrendis, politsei saab aasta lõikes sel teemal tuhandeid väljakutseid. Kõige kummalisemat lugu käidi lahendamas Lasnamäel, kus üks kodanik madusid, ämblikke, skorpione ja muid eksootilisi loomi pidas.

Omavaheliste tülide lahendamiseks ei pea aga alati mupot või politseid kutsuma.

“Võiks arvestada, et meie ümber on teised inimesed, nendel on oma vajadused, tunded, mõttemaailm. Me elame ühiskonnas ja ümberringi on väga erinevad inimesed ja me kõik peaksime kuidagi omavahel läbi saama,” rääkis nii politseitöös kui ka vabal ajal lepitajana tegutsev Ingel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
2. veebr. 2022 14:43
Madude vastu kui need ei ole kuningkobrad ega lõgismaod, pole mul midagi. Rohkem ei salli koeri, keda situtatakse kuhu juhtub ja ei koristata ära.