"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme linnaosa vanem: eakaid härib enim väikepoodide puudus ja liigne bürkoraatia (0)
03. veebruar 2022
Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer. Foto: Mats Õun

Vastne Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer kohtus möödunud nädala lõpus Nõmme maja aulas aktiivsete eakatega, kes olid tulnud tutvuma uue linnaosavanemaga ja tõstatasid rea olulisi teemasid.

Nõmme eakate peamiste soovidena koorusid välja bürokraatia vähendamine ja asumisiseste toidupoodide olemasolu – linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul oli eakate suureks sooviks rajada juurde asumi siseseid toidukaupluseid Trummi ja Pääsküla asumitesse.

„Mõlema asumi elanikelt on ka varem tulnud sooviavaldusi seoses toidukauplusega. Siinkohal jäävad linnaosavalitsuse käed kahjuks lühikeseks. Kaupluse saavad rajada ikkagi ettevõtjad, kes kindlasti vaatavad asjale kõigepealt rentaabluse seisukohast – kas see ennast ka ära tasub. Mida meie omalt poolt teha saame, on info liikuma panna – kui selline ettevõtja leidub, siis linnaosavalitsus võimalusel kindlasti toetab seda algatust,“ selgitas Paeveer.

Teise suure teemana tõstatus küsimus bürokraatia vähendamisest. “Elanike murekohaks on vanemate majade renoveerimistööd ja linnaga kooskõlastamise kiirendamine. Praegu läbitakse seda kadalippu 1-2-aastat. Antud küsimus on tõsine ning see on juba ka päevakorda võetud linnaplaneerimise abilinnapea Madle Lippusega,“ rääkis Paeveer.

Järgmine kohtumine Nõmme linnaosa vanemaga toimub juba sel reedel, 4. veebruaril Pääsküla eakate päevakeskuses kell 11.30. Kohtumisel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine e-postil paaskyla@nomme.ee või telefonil 677 8011. Rohkem infot eakate päevakeskuse kohta leiate www.nomme.ee.

Nõmme linnaosa vanem Lauri-Paeveer ja intervjueerija Ivo Rull kohtumisel eakatega. Foto: Nõmme LOV
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.