"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SAPTK korraldab meeleavalduse valitsuse koroonapoliitika vastu (1)
03. veebruar 2022
Varro Vooglaid. Foto: Scanpix

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldab neljapäeval algusega kell 11 Tallinnas Toompeal Rüütelkonna maja ees meeleavalduse valitsuse koroonapoliitika ja sellest tulenevate piirangute vastu.

„Mõistuspäraseid põhjendusi inimeste põhiseaduslikke õigusi ja vabadusi mahasuruvate piirangute jätkamiseks ei ole, sest ei vaktsineerimine ega ka maskikandise kohustus pole aidanud takistada viiruse massilist levikut. Seetõttu tuleks need piirangud tühistada sõna otseses mõttes viivitamatult – seda enam, et leviv viirus on iseloomult leebe ning meditsiinisüsteemi ülekoormust ei eksisteeri. Just selle sõnumiga koguneme neljapäeval taas Toompeale senistest pikettidest palju suuremaks meeleavalduseks,“ ütles SAPTK-i juhataja Varro Vooglaid ja rõhutas, et sadade tuhandete inimeste jätkuv ühiskonnaelust kõrvaletõrjumine ei ole absoluutselt vastuvõetav.

Meeleavaldusega liitub ka autokolonn

Meeleavaldusega on liitumas ka vabaduse autokolonn, mis sõidab samuti neljapäeval Toompeale. „Võitleme ühtselt oma põhivabaduste eest, Kanada eeskujul Eestis! Ja nõuame koroonapiirangute ja igasuguste sundmeetmete kohest lõpetamist,“ seisab ürituse lehel.

Vooglaid lisas, et kuigi ei tema ega SAPTK ei ole kolonni organiseerimisega seotud, on sellega liituvad inimesed igal juhul neljapäeval Toompeal toimuvale meeleavaldusele väga oodatud. „Omalt poolt panen aga kõigile osalejatele südamele tegutseda kooskõlas avaliku korraga, nagu meie seda pikette korraldades oleme järjepidevalt teinud,“ rõhutas ta.

Politsei manitseb: piketile autoga tulijad ei tohi ummistada tänavaid

Politsei manitseb, et neljapäeval Tallinnas Toompeale piketile tulevad sõidukijuhid ei tohi ummistada tänavaid.

“Sotsiaalmeedias levivad üleskutsed tulla neljapäeval Toompeale erinevate sõidukitega, kuid tuletame meelde, et liikumisruum vanalinnas on piiratud, seda mõjutavad oluliselt ka lumehanged ja ühele tänavale peavad ära mahtuma kõik erinevad liiklejad,” märgivad korrakaitsjad sotsiaalmeedias.

“Eriti oluline on hoida kitsad vanalinna tänavad vabad hädaabiteenistuste nagu kiirabi või päästeameti ligipääsetavuseks, sest vanalinnas elab palju püsielanikke, seal on igapäevaselt töötavaid ettevõtteid ja riigiasutusi,” kirjutavad korrakaitsjad.

Tallinna linn on Kalamaja ning Kesklinna piirkonnas kehtestanud raskeveoki liikumise keeluala. Kes soovib registreeritud avalikust koosolekust osa võtta, saab oma sõiduvahendi parkida koosolekukohast kaugemale vastavalt kehtivale parkimiskorrale ning tulla koosolekule jala.

Politsei eesmärgiks on tagada avalik kord ja liiklusohutus. Liikluses tuleb käituda vastavalt liiklusseadusele ning järgida vajadusel reguleerijate korraldusi. “Oleme valmis liiklustakistuste tekkimisel liiklust ümber korraldama,” lisavad politseinikud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
3. veebr. 2022 14:10
Koroonapasside omanikud võiksid järgmisena meeleavalduse korraldada nende privileegide võrdsustamise vastu, saaks võrrelda, kuipalju neid kokku tuleb :)