"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Männiku staadioni kilehall saadi kogukonna abiga taas püsti (1)
04. veebruar 2022

Sel laupäeval kukkus kokku jalgpalliklubi Nõmme United jalgpallistaadioni kilehall. Rohket lund tulid eile ja täna koristama sajad ümbruskonna vabatahtlikud. Loo ilmumise ajaks on klubi teatanud, et hall sai tänu kõigi abile taas püsti.

Klubi peatreener Martin Klaseni sõnul sai saatuslikuks kolme väga halva asja kokkusattumus: lund sadas palju, temperatuur oli nullilähedane, mis muutis lume raskeks ja tuule suund oli kilehalli jaoks ebasobiv. “Hall ei kukkunud ise kokku, vaid me olime sunnitud võtma generaatori tagant ära ja sissepuhke lõpetama, sest lumi katuselt kukkus sissepuhke peale,” selgitas peatreener juhtunut.

Halli tühjaks laskmisega aga sekeldused ei piirdunud, sest peale sadas veel lund ja omal jõul generaator seda enam täis pumbata ei saanud. Varasemalt on Nõmme United püüdnud oma töötajate, mängijate ja lapsevanematega hakkama saada, aga kuna lund sadas nii palju, siis oma jõududega enam seda puhtaks ei saanud, Interneti teel kutsuti appi kogukond, vabatahtlikke kogunes kolmapäeval ja neljapäeval sadu. 

Noor mängija Jan, kes neljapäeval kaasa aitas, oli abilistele väga tänulik. “See on hea, et palju erinevaid inimesi on kokku tulnud, saab rutem valmis ja saab kiiremini trenni tagasi,” lausus ta. “Trenn on koristamisest meeldivam.”

Appi tõttas ka nõmmekas Alo, kelle laps klubis treenib. Ta kuulis abipalvest e-maili teel: “Suurem osa lapsevanematest ongi siin ju kohalikud, seetõttu on loomulik, et nad siia appi tulevad.”

Neljapäeva ööseks oli jalgpalliklubil lootus kilehall taas püsti saada, mis vabatahtlike abiga ka õnnestus. Tulevikus plaanib klubi kilehalli lumiste ilmaolude eel rohkem kütta, et see oma jõul ka katusel oleva lumega püsti jääks.

Martin Klasen tänas kogu südamest kõiki oma töötajaid, mängijaid ja lapsevanemaid. Solidaarsust näitasid üles ka teiste klubide pered. “Eilegi (neljapäeval – toim.) ma nägin siin mitme teise klubi jopesid ja palju võõraid nägusid, kes tõenäoliselt ei ole meie klubiga seotud,” lausus ta. “Nad ei pidanud liiga paljuks oma vabast ajast siia külmetama tulla ja füüsiliselt küllaltki rasket tööd tegema, väga väga sügav kummardus kõigile.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
5. veebr. 2022 17:55
Umbes kaheksa aastat tagasi juhtus selle kilehalliga sama lugu. Lisaks tuli siis paaris kohas ka lapid peale panna.