"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas: vaktsineerimata inimesi ei saa ühiskonnast välja lülitada (3)
07. veebruar 2022
Jüri Ratas. Foto: Scanpix

Eesti ühiskond on valinud oma vaktsineerituse taseme ja suurt edasiminekut pole siit loota – kui 35-40 protsenti inimestest jääbki vaktsineerimata, ei saa neid seetõttu ühiskonnast välja lülitada, rõhutas riigikogu esimees Jüri Ratas, vahendab BNS.

Keskerakonna esimees ütlus usutluses Lõuna-Eesti Postimehele nkoroonapassi kommenteerides, et ei ole  mõtet hoida dokumenti, mis  ei toimi. “Omal ajamomendil oli  koroonapassidel sisu, praegu  seda ei ole. Omikroniga nakatuvad nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed.  Haiglate koormus on olnud viimastel nädalatel – kui räägime sümptomaatilistest haigetest ehk nendest, kes lähevad  haiglasse koroona tõttu – üsna  stabiilne. Intensiivravi vajadus  on langenud. Olukord vaimse tervisega  on muutunud järjest keerulisemaks, stress on tõusnud. Ei ole  mõtet ühiskonda, peresid, lapsi, sugulasi, sõpru lõhki lüüa,” ütles Ratas Lõuna-Eesti Postimehele. 

Tema sõnul on vaktsineerimise taset keeruline oluliselt praegu ilma mingisuguse uue motivatsioonimeetmeta saavutada. “Teadusnõukoja endised liikmed, nii Irja Lutsar kui Andres Merits, on samuti öelnud, et koroonapass ei tööta. Seda on öelnud isegi endine sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse ja paljud selle valdkonna spetsialistid ütlevad, et sellega ei ole enam mõtet jätkata. Nii et kui siit midagi otsida, siis seda, mis on reaalne, sisuline seis. Meil on pass, mis ei toimi ja ühiskonnal on ootus, et koroonapassid võetaks maha,” rääkis Ratas.

Tema sõnul oleks Keskerakond võtnud need maha 7. veebruarist ja liikunud ambitsioonikama tempoga. “Praegu on kokkulepe [Reformierakonnaga] olemas, loen seda rahuldavaks kokkuleppeks. Kui nüüd rääkida teistest piirangutest – olgu see siis lõbustusasutuste sulgemine kell 23, maski kandmine või arv, kui palju tohib olla üritustel külastajaid – ka siin tuleb minu meelest liikuda edasi piirangute mahavõtmisega,” ütles Ratas.

Tema sõnul peaks ka haridussüsteemis olema lähenemine ühesugune. “Ei ole vahet, kas õpilane istub kaheksa tundi oma pinginaabriga või kaheksa tundi kodus oma õe-vennaga. Kui lapsel ei ole haigust, siis mingu kooli,” lisas Ratas. 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mari
10. veebr. 2022 19:07
Euroopa rohepöörde kehtestamine peaks KÄIMA KOOS tõhusa investeerimisega teadusesse eesmärgiga vähendada CO2, arendada tehnoloogiad CO2 püüdmiseks ja edasiseks ümbertöötlemiseks teisteks vajalikeks produktideks.Eesti peaks koheselt investeerima täiendavalt teaduslikesse uurimustöödesse põlevkivi elektrijaamades CO2 efektiivsemaks püüdmiseks ja selle ümbertöötlemise tehnoloogiatesse. Kui maailma teadus CO2 probleemile fokusseerida küllap siis ilmuvad ka tulemused. Euroliidu CO2 kvoodid ja kõrged trahvid ainult paralüseerivad ja nõrgendavad majandust, elu edasi ei vii. Ainus edasiviiv jõud on investeerimine ja panustamine uudsetesse teaduseslikesse lahendustesse. Ei välista et selles suunas liikumine teeb võimalikuks meie oma rahvusliku vara- põlevkivi edasise kasutamise.
Mari
10. veebr. 2022 11:34
Meil napib sisukaid erialalist kompetentsi kaasavaid diskussioone eesti rahvale olulistel teemadel.N. energeetika, tuumaelektrijaam. Suure üllatusena lugesin eile M.Helme teatab, et tuumajaam tuleb. Minister Aas lisab et kohtki on välja valitud.Kas erakonnad on Eestimaa erastanud , et otsustavad selliseid iga eesti inimese tulevikku puudutavat üliolulist küsimust nagu asja oma isiklikus kapsaaias ?Kus on AVALIKUD laiapõhjalised Eesti parimaid ENERGEETIKASPETSIALISTE kaasavad tulised debatid, kus kaalutakse põhjalikult kõiki riske, poolt ja vastuargumente ja võrreldud kõiki alternatiivseid variante majanduslikust ja ökoloogilisest,sotsiaalsest vaatenurgast?Kas Helme ja Aas on käinud n.Olkiluodo tuumaelektijaamas tutvumas milliste probleemidega on meie naabritel tulnud rinda pista ?Miks on Saksamaa ja Austria öelnud ei oma tuumajaamadele ?Tahaks vastust nendele küsimustele.
ei keegi
7. veebr. 2022 14:19
Ongi viimane aeg ajada mõistlikku juttu, hr Ratas! Mõisapreili (tulevane NATO peasekretär – ha-ha-haa!) võib kohmitsema jäädagi! Ottawa parlamendi ees toimuval hiigelsuurel protestil juba kantakse temataolise ametivenna portreid pealdisetega I`m a CRIMINAL ! I`m a COMMUNIST and DICTATOR F… TRUDEAU RESTORE OUR RIGHTS FREE CONVOY 2022. Meeleolu on sõbralik, toetav ja ühtehoidev. Veokijuhtide toetuseks on kogutud kümmekond MILJONIT dollarit!