Tallinna põhikoolide lõpuklassides on täna nii palju õppureid, et praeguse seisuga kümnest 9. klassi õpilasest kaks gümnaasiumisse ei pääsegi. “Tuleb arvestada, et konkurents gümnaasiumi kohtadele on suur. Soovijate hulk on suurem kui kohtade arv,” ütles Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula.
“9. klass on tõesti see aeg, kui me kõik õpilased esimest korda elus seisame silmitsi olulise otsusega, mis tuleb meil ise langetada,” ütles Tallinna 21. Kooli 9. klassi õpilane Sandra.
Teravaim konkurents on muidugi eliitkoolidesse. Gustav Adolf, 21. Kool, Inglise Kolledž ja Reaalkool teevad sisseastujatele ühised mitmest voorust koosnevad katsed. “See test näitab õpilase taset ja kui see tase ei vasta sellele, millele peaks, siis 10. klassis võib väga keeruliseks minna,” ütles Tallinna 21. kooli õppejuht Raido Kahm
Registreerumine ühiskatsetele algab täpselt nädala pärast. Katsed ise toimuvad märtsist aprillini. Sõltuvalt sellest, kuidas viirus levib, tehakse need kas täielikult e-keskkonnas või jäetakse e-keskkonda ainult esimene voor. Lõplik otsus selle kohta selgub 23. veebruaril.
E-testide osa on ühildatud ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Jakob Westholmi ja Tallinna ühisgümnaasiumi ühiskatsetega. Ülejäänud linna koolid on sisseastujatele pannud paika enda testid. Korraldus ja ajakava on leitavad koolide kodulehtedelt.
“Me ikka tahame saada siia neid õpilasi, kellel on kujunenud välja õpioskused. Nendest faktiteadmistest, mida enamasti testidega kontrollitakse, on palju olulisemad õpioskused,” ütles Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur.
“Mina plaanin minna kolmik- ja nelikkatsetele. Soovin saada sisse Realkooli või GAG-i õppima,” ütles Pelgulinna gümnaasiumi 9. klassi õpilane Kris.
“Kolmik- ja nelikkatsed teen ära ning lisaks proovin veel mujalegi koolidesse, kuhu enda kodust bussiga pääsen. Vahe-aastat ei tahaks võtta,” sõnas Tallinna 21. Kooli 9. klassi õpilane Sandra.
Reet
27. mai 2022 05:52Tartust
1. juuli 2022 19:10