"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ettevõtlustoetus Ringkarbi asutaja: soovime taotleda linnalt digitoetust, mis aitaks kaasa meie Ringkarbi äppi loomisele (0)
09. veebruar 2022

Ringkarbi asutaja Katarina Pappi sõnul ettevõte veel Tallinna linnalt toetust taotlenud ei ole, kuid tulevikus on see neil plaanis. „Soovime taotleda linnalt digitoetust, mis aitaks kaasa meie Ringkarbi äppi loomisele,“ lausus ta.

Ettevõtlustoetus on Marit Ilison brändile suureks abiks olnud. „Väga palju oleme saanud optimeerida oma toiminguid,“ lausus Marit Ilison Creative Atelier asutaja Peeter Ilison.

Ilison ütles, et ettevõttel läks 80% toodangut ekspordiks üle maailma. „Koroonaajal pidime üle vaatama kõik oma tegevused,“ lausus ta.

Marit Ilison bränd tegeleb peamiselt naisterõivaste tootmise ja müügiga. „Eelmisel aastal saime nii praktikajuhendaja toetust kui väikeettevõtja digitoetust,“ sõnas Ilison. „Oleme toetust rakendanud selleks, et optimeerida firma edasist tegevust ja keskenduda disainilahendustele.“

Koroonaaeg on pannud Tallinnas tuhandeid inimesi uusi ettevõtteid looma. Populaarsemad valdkonnad on heaolu, majandus ja keskkond. Üheks selliseks on näiteks ettevõte Ringkarp, mis sai alguse keskkonnateemalisest blogist. „Ma pidasin keskkonnateemalist blogi, kus selgitasin inimestele prügi sorteerimist,“ ütles Ringkarbi asutaja Katarina Papp. „Siis jõudsin arusaamiseni, et keskkonnasõbralik olen siis, kui ma prügi ei tekita ja sealt tekkiski äriidee.“

Tänaseks on Ringkarbiga liitunud 80 toidukohta üle Eesti üheksas maakonnas. „Eelmisel nädalal avati Ülemiste Citys restoran Mona, mis on Eestis esimene söögikoht, kes ütleb ühekorra pakendile 100% ei,“ lausus Papp. „Seal on siis Ringkarbi süsteem või lähed toidule järgi enda karbiga.“

Tallinna linna fookuseks on väikeste ettevõtete toetamine. „Just need ettevõtted, kelle äri alustamine on keerulisem,“ sõnas Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusdirektor Mart Luik. „Praegu eraldab linn nelja erinevat toetust: digitoetus, praktikajuhendaja toetus, välismessitoetus ja sisemessitoetus.“

Covid-19 ajal on kasvanud just digitoetuste osakaal. „Ettevõtted on aru saanud, et kui füüsiline pood on kinni, siis tuleb leida need e-kanalid, kus oma kaupa edasi müüa ka koroonatingimustes,“ lausus Luik.

Ettevõtlustaotlusi saab esitada kodulehel https://www.tallinn.ee/ettevotjale/Tallinna-ettevotlustoetused_. Lisaks saab veebilehel näha nõudeid toetuse vormistamise kohta. Lisaküsimuste korral saab vajadusel ühendust võtta ka Tallinna ettevõtlusteenistusega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.