"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Tallinn võtab linnataristu arendamiseks Euroopa Investeerimispangalt 100 miljonit eurot laenu (0)
10. veebruar 2022

Tallinna linn sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIP) laenulepingu summas 100 miljonit eurot eesmärgiga finantseerida investeeringuid linnataristusse, lähtudes linna mitmeaastasest investeerimise kavast. Laenuga kavatseb linn rahastada muu hulgas avalike hoonete, linnaliikuvuse ning avaliku ruumi, haljasalade ja munitsipaaltaristu ajakohastamise projekte.

Tallinn, Euroopa roheline pealinn aastal 2023, investeerib suurelt jätkusuutlikesse ja rohelistesse lahendustesse. Nüüd on Euroopa Investeerimispank (EIP) ja Tallinna linn sõlminud 100 miljoni euro suuruse laenulepingu Tallinna kestliku linnauuenduse ja -arengu finantseerimiseks.

„Mul on hea meel, et Tallinnal on võimalus teha koostööd Euroopa Investeerimispangaga, et arendada linnataristut. EIP on varasemalt aidanud Tallinna mitmel korral, näiteks 2017. aastal. See annab meile võimaluse investeerida taristusse ja jätkusuutlikesse lahendustesse ning parandada linnaelanike elujärge,“ kommenteeris Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Rahastust kasutatakse selleks, et viia ellu linna plaane haridusasutuste ja sotsiaalelamute renoveerimisel, samuti linnas säästva liikuvuse parandamisel. Selle käigus ehitatakse ja uuendatakse jalgrattaradu ja kõnniteid ning renoveeritakse olemasolevaid tänavaid. Samuti ajakohastatakse avalikke parke ja väljakuid, mis toob otsest ja nähtavat kasu nii elanikele kui linna külastajatele. Lisaks kasutatakse rahastust muu munitsipaaltaristu, nagu tänavavalgustuse, jäätmejaamade ning vee- ja kanalisatsioonivõrkude parendamiseks.

„Linnade tulevik peab olema kestlik ning EIP hindab tõesti Tallinna lähenemist oma linnataristu uuendamisel ja arendamisel väga kõrgelt,“ rääkis EIP asepresident Thomas Östros. „Energiatõhusamad hooned, rohkem ruumi jalgratastele ja parem avalik ruum on kindlasti kooskõlas sellega, mida me peaksime rahastama. Euroopa Investeerimispank on toetanud Tallinna linna alates 2008. aastast ja me jätkame seda hea meelega.“

Euroopa Investeerimispank on Euroopa Liidu liikmesriikidele kuuluv pikaajalist laenu andev asutus. Pank pakub pikaajalist rahastamist usaldusväärseteks investeeringuteks, et aidata saavutada ELi poliitilisi eesmärke. EIP on alates 1993. aastast investeerinud Eesti projektidesse enam kui 3,5 miljardit eurot, mis hõlmab rahastamist Tallinna lennujaama moderniseerimisest kuni väike- ja keskmiste ettevõtete ning innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete rahastamiseni riigis. Ainuüksi 2020. aastal tehti Eesti projektidele kättesaadavaks ligi 271 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.