"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
90 reisijat ja 20 jalgratast ühekorraga saarele Aegna laevaliinil hakkab mais sõitma kiire katamaraan (0)
14. veebruar 2022
Tallinna ja Aegna vahelisel laevaliinil hakkab 1. maist alates sõitma kiire katamaraani tüüpi laev. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Tallinna ja Aegna vahelisel laevaliinil hakkab 1. maist alates sõitma kiire katamaraani tüüpi laev, mis mahutab kuni 90 reisijat ja 20 jalgratast.  

“Reis Patarei sadama ja Aegna sadama vahel võtab ainult pool tundi ja see võimaldab lihtsasti eemalduda linnakärast loodusesse, metsavaikusse või rahulikele randadele. Keskkonnasäästlikule loodusturismile keskendunud Aegna saar on Tallinna varjatud pärl.,” ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. “Samas saab soovi korral uudistada ka saare militaarpärandit. Reisi Aegnale saab kerge südamega kaaluda ka siis, kui minek kaugemale on maailmas valitseva olukorra tõttu komplitseeritud.“

Liinil laevaliikluse korraldamise konkursi võitis OÜ Spinnaker, kes paneb liinile sõitma kiire katamaraani, mille pikkus on 29 meetrit, laius kaheksa meetrit ja suurim süvis poolteist meetrit. Laeval on liikumispuudega inimestele kaldteed, laiemad uksed ja samuti invatualett. Vajadusel saab laev võtta pardale 3000 kilogrammi kaupu, mille tarbeks on eraldi lastiruum. 

Aegna saar on kõigest kolme ruutkilomeetri suurune, jäädes Eesti saarte seas 17. kohale. Sõltuvalt aastaajast elab Aegnal püsivalt 3–12 leibkonda. Aegnat külastades ei pea piirduma lühikese väljasõiduga, sest saarel jätkub avastamist mitmeks päevaks.

Saare rannajoon on ligikaudu kümne kilomeetri pikkune ja vahelduvad rannikutüübid annavad rannaaladele kauni ilme, liivarannad vahelduvad moreenrandadega. Aegna on suures osas kaetud metsaga, mille vahele jäävad mitmed soolaigud, kohaliku loodusega tutvumiseks on saarel märgitud kolme- ja kuuekilomeetrine matkarada. 

Aegna saare huviväärsustega saab tutvuda saare kodulehel Tallinna veebis aadressil https://www.tallinn.ee/aegna/ 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.