Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
sõber kass Algas sõbrakuu kampaania "Sõpra tunned sabast!" (0)
14. veebruar 2022

Varjupaikade MTÜsse kuuluvad loomade varjupaigad üle Eesti tähistavad sõbrakuud kampaaniaga “Sõpra tunned sabast!”, mis kutsub võtma varjupaigast kassi või tulema kassidele püsitoetajaks.

Kampaania juhib tähelepanu meie varjupaikades uut kodu ootavale 400 kassile, kellest mõned on pidanud varjupaigas veetma enam kui kaks aastat.

„Traditsiooniliselt kutsume sõbrakuul inimesi, kes otsivad enda ellu karvast sõpra, valima ta varjupaigast,“ ütles Anni-Anete Mõisamaa Varjupaikade MTÜ-st.

„Inimestele, kel ei ole aga võimalik kassi võtta, pakume võimalust tulla püsiannetajaks, et meie juures viibivad kassid jõuaksid oma õige peremehe ära oodata. Toetus aitab hoida kasside kõhu täis, tasuda raviarveid ning kanda nende igapäevaste vajaduste eest hoolt.“

Paljud kassid jõuavad varjupaikadesse kas hüljatuna või haavatuna. Nad ootavad rõõmuga igapäevast mänguaega ja täitsa oma kodu, kus seda mänguaega jaguks veelgi rohkem.

“Koju saanud kasside arv veebruaris on märkimisväärselt tõusnud. Sõbrakuul läheb meie juurest keskmiselt 100 kassi uude koju,” rääkis Mõisamaa.

Mõisamaa lausus, et tihti on tulnud ette kurbi olukordi, kus kass leitakse haavatuna või kogunisti hüljatuna.

Üsna levinud on ka niinimetatud “kassivabrikud”, kust viimati saadi 40 kassi varjupaiga hoole alla päästetud. “Kassid on hästi stressis, hirmul, ei ole inimestega harjunud ja tihti on nende tervislik seisund halvapoolne,“ lausus ta. „Enne kassi loovutamist soovib varjupaik veenduda, et lemmiklooma võtmine on uue omaniku läbimõeldud otsus. Kui kass ja inimene omavahel sobivad, siis saabki karvapalliga koju minna ja seal talle turvalist elu pakkuda.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.