"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Stenbocki maja ja välisministeerium värvuvad sinikollaseks (3)
16. veebruar 2022
Foto: Scanpix

“Me näeme, millise tohutu surve all on Ukraina ja Ukraina inimesed. Meie toetus Ukrainale on vankumatu ja meie sõnum kindel – me ei jäta teid üksi,“ ütles peaminister Kaja Kallas kolmapäeval, mis on Ukraina rahvusliku ühtsuse päev.

Eesti valitsuse hoone Stenbocki maja ja välisministeerium on vastuseks Ukraina president Volodõmõr Zelenski üleskutsele täna öösel valgustatud Ukraina toetuseks sinikollastesse lipuvärvidesse, vahendab BNS.

Peaminister toonitas, et Ukrainal on õigus otsustada oma tuleviku üle. “Iga riik teeb ise oma välis- ja julgeolekupoliitilised otsused ning seda ilma välise sekkumiseta. Jätkame Ukraina poliitilist, majanduslikku ja ka sõjalist toetamist,“ sõnas Kallas. Samuti lisas peaminister, et Eesti kutsub Venemaad üles de-eskalatsioonile ja valima pingete lahendamiseks diplomaatiline tee.

“Tänane Ukraina rahvusliku ühtsuse päeva tähistamine üle maailma näitab, et Eesti ja liitlased toetavad Ukrainat kindlalt. Pingeline periood ja üha kasvav oht Ukraina piiridel on tervele riigile ning Ukraina rahvale kurnav ja raske aeg. Sellisel ajal vajab Ukraina igakülgset poliitilist, majanduslikku ja kaitseloomulist tuge, ent ka sõnumit tervest maailmast, et nad ei ole selles kriisis üksi,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski kuulutas 16. veebruari Ukraina rahvusliku ühtsuse päevaks. Päeva tähistatakse Ukrainas sinikollaste lippude heiskamise ja hümni laulmisega. President Zelenski on kutsunud ukrainlasi sel päeval väljendama ühtsustunnet. Ukraina toetuseks värvuvad sinikollaseks avalikud hooned ja objektid üle maailma, sealhulgas Tallinnas, Riias ja Vilniuses.

Eesti osutab Ukrainale nii poliitilist toetust kui praktilist abi. Samuti annab Eesti ukrainlastele kaitseotstarbelist sõjalist abi ja on vajadusel valmis jagama küberkaitsealast ekspertiisi. Koostöös Saksamaaga andis Eesti äsja Ukrainale üle välihaigla. Eesti toetab Ukrainat ka arengukoostöö ja humanitaarabi kaudu.

Samuti on Eestis käimas algatus “Ukraina heaks!“. Rohkem infot leiab siit: https://www.ukrainaheaks.ee/ .

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
16. veebr. 2022 22:08
Eesti valitsusmeedias tavaliselt ikka hinnatud Dožd-TV märkis just äsja, et Zelensky "Rahva Teenrite" fraktsiooni esimehe hinnangul tuleb peatselt alustada retrospektiivse tagasivaatega, mil moel suured, väga tuntud meediahiiud, nagu CNN, Bloomberg, ... edastasid isegi Solovjoviga võrreldes hullemaid informatsioonilisi feike. "Me peame seda tundma õppima, tegemist on HÜBRIIDSÕJA elemendiga."
Pahane
16. veebr. 2022 21:24
Millisest Ukrainast me räägime? Minu arvates ei kutsuta meid üles toetama mitte Ukrainat vaid seal lääneriikide aktiivsel kaasabil verise riigipöörde käigus võimu haaranud neonatse ja nendega seotud oligarhe ja muud sogases vees isiklikku kasu ja mainet õngitseda üritajaid, kes ikka sellistel puhkudel põhjamudast välja pinnale ronivad. Kui tahate kedagi või midagi toetada, siis toetage Ukraina muutmist neutraalseks ja rahuarmastavaks multikultuurseks riigiks nagu oli algselt kirjutatud ka nende iseseisvusdeklaratsiooni ning igasuguse sõja ja vägivallakultuse viljelemise lõpetamist seal.
ei keegi
16. veebr. 2022 19:11
Kui silmakirjalik! Parafraseerides: "Me näeme, millise tohutu mudalaviini all on maailma ja tema inimesed." Üle-ookeani luure feigid, kallas, ja nende teenistuses olev vasallajakirjandus on teinud oma töö. Täna on 16nes, ennustuste järgi viimnepäev. Aga ei midagi. Vaid Ukraina majandus võttis suuna alla (grivna kursi, langus, riigivõlakirjade odavnemine, kapitali väljavedu, häired lennuühendustes, põgenemine riigist, ...) ja seda kõike hoolimata Ukraina presidendi (s o Lääne poolt konstrueeritud ohvri enda esindaja) korduvatest kinnistest, et midagi pole muutunud, kõik on, nagu juba kaheksa aastat on olnud, lõpetage hüsteeria. Ei midagi, kallas ja tema välisminister jätkasid lammutust (isegi Tallinna börsil ruttasid hirmunud investorid 14nda hommikul omi väärtpabereid odavamalt müüki panema, sest feigid ju ennustasid) ja otsustades kirjatüki järgi jätkavad oma inetut komöödiat. Selliste vastu Ukraina ja ka meie ühtsust vajamegi.