"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
täitmist ootavad erinevad ametikohad Tallink otsib 500 uut töötajat (1)
21. veebruar 2022
Foto on illustratiivne Foto: Ilja Matusihis

Tallink Grupp alustab sellest nädalast üle-eestilist värbamiskampaaniat ligemale 500 vaba ametikoha täitmiseks kontserni Eesti lipu all seilavatel laevadel, ettevõttele kuuluvates hotellides ja restoranides enne saabuvat kevad-suvist kõrghooaega.

Tallink ootab ettevõttega koheselt liituma erinevate valdkondade spetsialiste ja tegijaid, alates elektrimehaanikutest ja madrustest tehnilise laevapersonali koosseisu kuni stjuardesside ning baarmenite ja baaridaamideni klienditeenindusrollidesse, vahendab BNS.

Koroonapandeemia ajal reisipiirangute tõttu ajutiselt sõitmise peatanud laevad ning suletud hotellid on osaliselt juba sellest kuust taas pärast talviseid värskenduskuure liinidele naasmas ning külastajaid ootamas ning seetõttu vajab Tallink oma ridadesse taas kiiremas korras ka täiendust. 

“Viimase paari aasta jooksul oleme pidanud paljudele oma headele kolleegidele head teed ütlema, kuna reisipiirangute kontekstis ja pidevas kinni-lahti maailmas polnud meil reisijate ja külastajate vähesuse tõttu nii paljudele kolleegidele tööd pakkuda kui enne pandeemia algust,” nentis Tallink Grupi personali- ja kliendikogemuse juht Age Vanajuur. 

“Tänaseks aga, kus on näha, et pandeemiaolukord on muutumas, tunneli lõpus paistab valgus, piirangud on ümberringi kadumas ja Läänemere-äärsete riikide reisijad on nagu paisu taga ootamas kevadet ja uusi võimalusi reisimiseks, on meil ülehelikiirusel vaja oma ridadesse kaasata abikäsi,” lisas ta. 

Tallinki endised töötajad on seejuures juba saanud kutse tagasi ettevõttesse tööle tulla. Vanajuur märkis et, need endised töötajad, kes on saanud, on ka tagasi tulnud, kuid paljud on aastatega juba edasi liikunud. 

Tallink otsib oma meeskonda nii meremehi ja -naisi, tehnilisi spetsialiste, kui erinevate klienditeenindusvaldkonna kogemustega teotahtelisi ja rõõmsameelseid inimesi kõikidest Eesti nurkadest. Tallink võimaldab laevatöötajatele vahetuse ajal ettevõtte poolt tasuta majutuse, toitlustuse ja tööriietuse. 

Ettevõte ootab inimesi oma ridadesse nii lühiajaliste kui püsivate töölepingutega nii suviseks perioodiks kui pikemalt, seega tasub vabadele ametikohtadele kandideerida nii neil, kes otsivad suvist tööampsu kui ka neil, kes leiavad, et Tallink sobiks nende ellu pikemaks ajaks. 

Tallink Grupi personali- ja kliendikogemuse juht selgitas, et laevatöö on vahetustega töö ja võimaldab tööl käia kaks nädalat tööl, kaks nädalat vaba vahetustega.

Seejuures on ettevõtte Eesti töötajaskonnast enam kui 50 protsenti pärit kaugemalt kui Tallinn ja Harjumaa. Näiteks ligemale 10 protsenti ettevõtte Eesti töötajatest elab saartel või Läänemaal, enam kui 15 protsenti Lõuna-Eestis ja ligi 10 protsenti Virumaal. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Liia Eelma
22. nov. 2022 19:40
Tere soovin .